top of page

Gospod, radi bi videli Jezusa!

Iz vsega hrupa in tišine sodobnega sveta prihaja klic: »Gospod, radi bi videli Jezusa.« Vpleteni smo v morje govorjenja, pisanja, slik, filmov in še česa in iz vsega slišimo veliko vpitje po resnici, ljubezni, svobodi, lepoti in spokojnosti, ki seže v globino srca in nas dela srečne.

Tihi, cvetni in veliki teden so vhod v velikonočno praznovanje. Jezus se bliža Jeruzalemu, kjer se je odvila drama našega odrešenja. Postal je tako poznan, da njegovi nasprotniki iščejo vse priložnosti, da bi ga prijeli, obsodili in usmrtili. Za nekaj časa se jim je celo skril (tiha nedelja), da bi lahko s svojimi učenci in množico, ki ga je poslušala in sprejemala, dopolnil svoj načrt odrešenja. Učencu Filipu so Grki sporočili, da bi radi videli Jezusa. Vedno številčnejša množica, ki se je zbirala v Jeruzalemu, je nestrpno čakala, kaj se bo zgodilo. Nad Jezusom in njegovimi učenci so se zbirali temni oblaki sovraštva in tudi navdušenja.

Zgodil se je cvetni teden, ko se je Jezus z Oljske gore z učenci in veliko množico odpravil v Jeruzalem. Med potjo je doživljal neverjetno navdušenje in hkrati tudi veliko zgražanje nasprotnikov. Jezusov nastop v templju je do konca razjezil večino jeruzalemskega duhovnega vodstva. S pomočjo apostola Juda Iškarijota so skovali načrt o Jezusovem koncu. Trgovina, prodaja, izdajstvo, prijetje, mučenje, križev pot in usmrtitev. Občutek zmage, a se je vse skupaj za Jezusove nasprotnike spremenilo v velik poraz.

Po smrti na križu je nastopil tretji dan – dan vstajenja. Ta dan ima skrivnostno moč. Še vedno deli ljudi na tiste, ki verujemo v to vstajenje in tiste, ki to zavračajo; in mnogi se celo borijo proti tistim, ki to sprejemajo. Podobno je, kot v Jezusovem času. Mnogo je Grkov in mnogo je nasprotnikov. Bodimo slovenski Grki!  

Tone Krašovec, duhovni pomočnik

15 views0 comments

Recent Posts

See All

Prosite Gospoda žetve

Priprava zemlje, setev, varovanje posevka, žetev, delavci in uživanje sadov. Na vse to mislimo, ko govorimo o žetvi. Jezus, ki nas vabi k molitvi – prošnji za nove duhovne poklice, je gotovo mislil na

"Vi ste priče teh reči." (Lk 24,48)

Ko se enajsteri in tisti, ki so bili z njimi v Jeruzalemu, pogovarjajo, da je bil Gospod resnično obujen in se prikazal Simonu ter ko sta tudi učenca po vrnitvi iz Emavsa pripovedovala o srečanju z vs

To je dan, ki ga je naredil Gospod

Nedelja BOŽJEGA USMILJENJA se imenuje tudi »nedelja vere«. Tomaževa izpoved vere v Vstalega Odrešenika in Jezusovo blagrovanje tistih, ki niso videli, pa so začeli verovati, je pomoč vsem dvomljivcem

コメント


bottom of page