DJI_0716_1600x1199_YT_nedelja_pomlad_16-9.jpg

O NAS

Župnijo Velenje (v fazi nastajanja) sestavljajo tri dosedanje velenjske župnije:

Župnija Velenje - bl. A. M. Slomšek, Župnija Velenje - sv. Marija in Župnija Velenje - sv. Martin.

Postopek združevanja župnij se je na pastoralni ravni začel udejanjati letos s 1. avgustom (in 1. septembrom), ko sta Župnija Velenje - bl. A. M. Slomšek in Župnija Velenje - sv. Marija prešli v soupravo Župnije Velenje - sv. Martin, kasneje pa sledi še formalna združitev.

Vzporedno s procesom združevanja župnij v upravno in pastoralno oskrbo bodoče Župnije Velenje (zaenkrat uradno Župnije Velenje - sv. Martin) od 1. avgusta spadajo še župnije Gornja Ponikva, Šentilj (Št. Ilj) pri Velenju in Šentjanž na Vinski Gori. Te župnije sicer ohranjajo status župnije, a so v t. i. soupravi iz Velenja.

DELUJOČI DUHOVNIKI V ŽUPNIJI
Roman_DSC5773_edited.jpg