Skupina prostovoljcev za delovne akcije

Skupino prostovoljcev za delovne akcije sestavljamo  člani in članice, ki nam ni vseeno kakšna je okolica cerkve in župnišča.

Sv. Martin Velenje

Cilj skupine

Skupina prostovoljcev za delovne akcije deluje pri župniji sv. Martin v Velenju. Sestavljamo jo člani in članice, ki nam ni vseeno kakšna je okolica cerkve in župnišča.

Delovnih akcij se udeležuje od 10 do 15 oseb (večinoma vsakič eni in isti), zelo pa smo veseli vsakega novega člana ali članice.

Delo obsega košnjo (ročno in strojno), grabljenje, nalaganje in odvoz travinja, odvoz pobranih smeti in odpadkov, pometanje cestišča in parkirišča po košnji, obrezovanje žive meje in grmičevja, zasaditev gredic, ipd.

Obveščamo se na osnovi osebnih povabil in z željo, da vsak poskuša pridobiti za delo še kakšnega znanca ali prijatelja.

Po vsaki delovni akciji poskrbimo za skupno malico in »likof« kosilo v župnišču, kjer skupaj z duhovniki »združimo prijetno s koristnim«.

Vabilo

Vsake pridne roke so vedno dobrodošle.

Termin srečanj

Delovne akcije organiziramo  3– 4 krat v letu oz. po potrebi (čiščenje okolice pred Veliko nočjo, 3 x košnja širše okolice, čiščenje kleti, obrezovanje žive meje, čiščenje in zasaditev gredic, posaditev okenskih korit, itd.).

Skupina sprejema nove člane.

Zvonka Špeh

zvonka.speh@gmail.com

Check back soon
Once posts are published, you’ll see them here.