Virgin Mary and Jesus Statue

Pritrkovalci

Skupina pritrkovalcev, ki ob večjih cerkvenih in župnijskih praznikih pritrkujemo v zvonikih župnije Velenje. Družita nas veselje do igranja na cerkvene zvonove in navdušenje nad privabljanjem ljudi v cerkev z glasnim zvonjenjem.

Sv. Martin Velenje

Cilj skupine

​Smo skupina mladih pritrkovalcev, ki ob večjih cerkvenih in župnijskih praznikih pritrkujemo v zvoniku cerkve Sv. Martina v Velenju. Družita nas veselje do igranja na cerkvene zvonove in navdušenje nad privabljanjem ljudi v cerkev z glasnim zvonjenjem.

Pritrkovalska skupina Župnije Velenje je bila ustanovljena okrog leta 2016. Pred tem je bila v preteklosti tradicija pritrkavanja v Velenju že prisotna, a se je sčasoma opustila. Zadnja leta pa je pri Sv. Martinu, ob pomembnejših cerkvenih in župnijskih praznikih, zopet živahno (in glasno). Pritrkovalci, katerih ekipa sestoji iz 3-5 članov, skušajo vernikom in tudi ostalim polepšati praznike, ustvariti prijetno in praznično vzdušje ter jih skozi glasbo zvonov povabiti v Božji hram. Njihov glavni cilj je igranje na zvonove v Božjo slavo. To počnejo z veseljem, ne glede na vremenske razmere, letni čas ali uro. V zvonik jih vselej vodi njihova predanost pritrkovalskemu poslanstvu.

Občasno se udeležijo tudi kakšnega pritrkovalskega srečanja, kjer pritrkovalci navzočim predstavijo melodije, se družijo med seboj in navdihujejo drug drugega, za še bolj predano služenje Bogu, v zvonikih domačih far širom Slovenije.

Vabilo

Pritrkovalska skupina Župnije Velenje trenutno ne išče novih članov, je pa pripravljena pritrkavanja željne posameznike ustrezno izobraziti in jih pripraviti do tega, da bi bili sposobni samostojno postaviti in voditi lastno pritrkovalsko skupino v svoji župniji (V primeru, da ta pri njih še ne obstaja.).

Termin srečanj

Po dogovoru.

Slavko

Skupina trenutno ne sprejema novih članov.
Check back soon
Once posts are published, you’ll see them here.