Koga poslušamo?

Potem, ko nas je bogoslužje postnega časa najprej povabilo v puščavo, k hoji za Jezusom, da bi skupaj z Njim premagovali vsakršne skušnjave, nas zdaj spodbuja, da se z Njim povzpnemo še na 'goro molitve'. Ko je bil Jezus skupaj s tremi apostoli na gori Tabor in se spremenil, je Bog Oče spregovoril: »Ta je moj ljubljeni Sin, njega poslušajtePapež Frančišek je v letošnji postni spodbudi, v povezavi s tem evangelijem, zapisal: »Prvo pojasnilo je torej zelo jasno: poslušati Jezusa. Post je čas milosti v tolikšni meri, kolikor prisluhnemo Njemu, ki nam govori. In kako nam govori? Predvsem v Božji Besedi, ki naj jo Cerkev ponuja v bogoslužju. Ne pustimo, da bi padala v prazno. Če že ne moremo vedno sodelovati pri maši, pa dan za dnem preberimo svetopisemska berila, tudi s pomočjo interneta. Poleg Svetega pisma nam Gospod govori v bratih, predvsem v obrazih in zgodbah tistih, ki potrebujejo pomoč."

Postni čas je tako poleg odpovedi in miloščine res dobra priložnost, da se vadimo v poslušanju, predvsem Jezusa! Zato naj bo naša molitev kar se da osebna in podobna obisku zdravnika, ko povemo naše težave, a nato tudi pozorno poslušamo napotke doktorja. Želim in spodbujam nas, da bi bila osebna molitev prioriteta v vsakem našem dnevu, saj je kristjan brez molitve kot vojak brez orožja. Pri tem nam je pri sv. Martinu ob sredah in sobotah v spodbudo tudi odprta cerkev. Delajmo pokoro in z rožnim vencem kleče rotimo Gospoda za mir v svetu in naše spreobrnjenje.

Bog daj, da bo naše poslušanje v postni molitvi hkrati čim bolj oseben in živ odnos z Njim. Vse naše prošnje k Bogu naj bodo v prvi vrsti za dobrine, ki ustrezajo Njegovi volji. Vse skupaj pa naj našega duha predvsem dviga k Njemu! Želim vam milostno poslušanje in blagoslovljen boj za vsakodnevno molitev - poslušanje!

Matic Lesjak, vikar