top of page

IZVOLJEN IN IZBRAN OD SVETEGA DUHA

Ali so bile volitve v Sloveniji že kdaj nepristranske in poštene? Ali so volivci pri svoji izbiri res svobodni? Objektivna ali nepristranska predstavitev kandidatov pomeni brez naklonjenosti eni ali drugi strani. Poštena odločitev lahko nastane na osnovi upoštevanja standardov, kaj je prav in kaj je narobe. Pri vsakih volitvah pa je na delu tudi Sveti Duh, v kolikor se jih udeležimo in glasujemo po svoji vesti.

Burna volilna kampanja in volitve za ŽUPNIJSKI PASTORALNI SVET so praktično mimo. Prihaja razglasitev rezultatov. In uresničevanje poslanstva. Delegata iz kakšne župnije si bosta prizadevala odpreti vrata župnijske cerkve predvsem mladim družinam. Predstavnika druge župnije bosta ponovno na široko odklenila kor župnijske cerkve. Tretji par predstavnikov bo morda svojim rojakom najprej razložil, da se svete maše ne da plačati, ker nima nihče v župniji toliko denarja, kolikor dragocena je sveta maša. Predstavniki velenjskih župnij pa bodo gradili misijon v edinem slovenskem mestu, kjer nobena cerkev še ne stoji prav v središču mesta, ampak na periferiji ...

Priložnosti za odpiranje registrov Sv. Duhu bo torej imel novi župnijski svet več kot dovolj. Sveti Duh lahko tudi tako zelo preseneti, da kakšnega zadrtega velenjskega antikrista pokliče med Jezusove učence. Slednjega mora Hananija s Šmarške ceste 2 povabiti h krstnemu kamnu, na Jezusovo besedo: »On je posoda, ki sem jo izbral, da ponese moje ime pred pogane in kralje in Izraelove sinove. Pokazal mu bom, koliko bo moral trpeti za moje ime.« (Apd 9,15-16). Namreč apostol Pavel ima v vsakem mestu na svetu kakšnega posnemovalca, katerega začetek pa je izjemno težak predvsem zaradi nas, že ustaljenih ali pa zasedenih kristjanov.

Spremembe, ki jih povzroča Sveti Duh, pogosto mlačne kristjane mečejo s tira. Spremembo povzroči Jezusova beseda: »Nisem prišel klicat pravičnih, ampak grešnike, da se spreobrnejo«! (Lk 5,32). Če je tako, potem imamo vsi do konca življenja kaj početi.

Janez Turinek, vikar

47 views0 comments

Recent Posts

See All

Jezus ozdravlja telesno in duhovno slepoto. Evangelist Janez nam predstavi sleporojenega, ki se na Jezusovo besedo umije v jeruzalemskem vodnjaku Siloa. Prevod besede Siloa pomeni »poslan« ali »voden«

Dva atoma vodika in en atom kisika skupaj sestavljajo za življenje nepogrešljivo snov, vodo. Je skoraj brezbarvna, brez vonja in okusa. V večjem ali manjšem odstotku se nahaja malodane povsod. Kjer je

Potem, ko nas je bogoslužje postnega časa najprej povabilo v puščavo, k hoji za Jezusom, da bi skupaj z Njim premagovali vsakršne skušnjave, nas zdaj spodbuja, da se z Njim povzpnemo še na 'goro molit

bottom of page