top of page

IZVOLJEN IN IZBRAN OD SVETEGA DUHA

Ali so bile volitve v Sloveniji že kdaj nepristranske in poštene? Ali so volivci pri svoji izbiri res svobodni? Objektivna ali nepristranska predstavitev kandidatov pomeni brez naklonjenosti eni ali drugi strani. Poštena odločitev lahko nastane na osnovi upoštevanja standardov, kaj je prav in kaj je narobe. Pri vsakih volitvah pa je na delu tudi Sveti Duh, v kolikor se jih udeležimo in glasujemo po svoji vesti.

Burna volilna kampanja in volitve za ŽUPNIJSKI PASTORALNI SVET so praktično mimo. Prihaja razglasitev rezultatov. In uresničevanje poslanstva. Delegata iz kakšne župnije si bosta prizadevala odpreti vrata župnijske cerkve predvsem mladim družinam. Predstavnika druge župnije bosta ponovno na široko odklenila kor župnijske cerkve. Tretji par predstavnikov bo morda svojim rojakom najprej razložil, da se svete maše ne da plačati, ker nima nihče v župniji toliko denarja, kolikor dragocena je sveta maša. Predstavniki velenjskih župnij pa bodo gradili misijon v edinem slovenskem mestu, kjer nobena cerkev še ne stoji prav v središču mesta, ampak na periferiji ...

Priložnosti za odpiranje registrov Sv. Duhu bo torej imel novi župnijski svet več kot dovolj. Sveti Duh lahko tudi tako zelo preseneti, da kakšnega zadrtega velenjskega antikrista pokliče med Jezusove učence. Slednjega mora Hananija s Šmarške ceste 2 povabiti h krstnemu kamnu, na Jezusovo besedo: »On je posoda, ki sem jo izbral, da ponese moje ime pred pogane in kralje in Izraelove sinove. Pokazal mu bom, koliko bo moral trpeti za moje ime.« (Apd 9,15-16). Namreč apostol Pavel ima v vsakem mestu na svetu kakšnega posnemovalca, katerega začetek pa je izjemno težak predvsem zaradi nas, že ustaljenih ali pa zasedenih kristjanov.

Spremembe, ki jih povzroča Sveti Duh, pogosto mlačne kristjane mečejo s tira. Spremembo povzroči Jezusova beseda: »Nisem prišel klicat pravičnih, ampak grešnike, da se spreobrnejo«! (Lk 5,32). Če je tako, potem imamo vsi do konca življenja kaj početi.

Janez Turinek, vikar

51 views0 comments

Recent Posts

See All

Ko pride Tolažnik

»Ko pride Tolažnik, ki vam ga bom poslal od Očeta, Duh resnice …« Jezusova obljuba se je začela uresničevati na binkošti, ko so bili učenci zbrani na istem kraju. Po pisanju Apostolskih del so se apos

Radodarno dajanje

Osrednji del in morda najpomembnejša tema Jezusove velikoduhovniške molitve je 'dajanje', ki se pojavi v devetih sklopih in označuje teologijo Jezusove molitve. Tako Oče kot Sin sta 'dajalca' oziroma

Ostanimo prijatelji

V času mojega otroštva narodnozabavna glasba med mladimi ni bila tako priljubljena in sprejeta kot je danes, a so vseeno obstajali »klasiki« kot Slak in Avsenik, katerih pesmi so bile hiti in so skora

Comentários


bottom of page