top of page

Sprejeti, kot si je zamislil Bog

Marija je Jožefa z novico, da bo postala Božja mati, postavila pred težko preizkušnjo. Ko Jožef to izve, moli in premišljuje. V evangeljskem odlomku pa slišimo, da je angel tudi Jožefu povedal, da se bo v njihovi družini rodil Odrešenik. Jožef na Božje povabilo odgovori, da se bo prepustil Božji volji, še več, sledil ji bo. Današnje besede me vabijo k razmišljanju, da si v življenju zastavim cilje, da sledim tako strahovom kot hrepenenjem. Da prihaja čas, ko me Bog vabi, da se mu predam. Da imam vero, da je Bog dober, da je z mano, da me ni pozabil. Da sprejemam življenje takšno, kot si ga je zamislil Bog. Ko ni več pomembno, ali je zame dobro ali ne, logično ali ne. Pomembno je le, da mu sledim. Da sledim Njemu, ki je Emanuel – Bog z nami.

Mojca Satler

21 views0 comments

Recent Posts

See All

Do sedemdesetkrat sedemkrat, pravi Gospod, da naj odpustimo. Vendar je naše srce velikokrat trdo in neusmiljeno. Kakor srce služabnika, ki se ni hotel usmiliti svojega služabnika. Vendar je Gospod z n

Svojim bratom in sestram je treba pomagati. Najprej poskušaš problem reševati sam, potem za pomoč prosiš druge ljudi, obrneš se na Boga, Jezusa, na vse rajne. Vendar ne obupaš, ker veš, da si ta oseba

Biti Kristjan je najtežji program na svetu. Odpovedati se lastnemu egu in "veličastnemu jazu" je za marsikoga misija nemogoče. Kaj šele nositi svoj križ. Šele z odpovedjo in križem lahko v polnosti iz

bottom of page