top of page

Sprejeti, kot si je zamislil Bog

Marija je Jožefa z novico, da bo postala Božja mati, postavila pred težko preizkušnjo. Ko Jožef to izve, moli in premišljuje. V evangeljskem odlomku pa slišimo, da je angel tudi Jožefu povedal, da se bo v njihovi družini rodil Odrešenik. Jožef na Božje povabilo odgovori, da se bo prepustil Božji volji, še več, sledil ji bo. Današnje besede me vabijo k razmišljanju, da si v življenju zastavim cilje, da sledim tako strahovom kot hrepenenjem. Da prihaja čas, ko me Bog vabi, da se mu predam. Da imam vero, da je Bog dober, da je z mano, da me ni pozabil. Da sprejemam življenje takšno, kot si ga je zamislil Bog. Ko ni več pomembno, ali je zame dobro ali ne, logično ali ne. Pomembno je le, da mu sledim. Da sledim Njemu, ki je Emanuel – Bog z nami.

Mojca Satler

14 views0 comments

Recent Posts

See All

Kako dobro vidimo? Kaj vidimo takrat, ko se zazremo v svet okoli nas? Zares pomenljive iztočnice evangelija nas danes nagovarjajo, da razmislimo o darovih, ki smo jih prejeli ob rojstvu in se nam dane

Evangelij o Samarijanki pri vodnjaku nas uči, da moramo biti dobri do vseh ljudi. Nikar ne smemo misliti, da so drugačni ljudje manj vredni. Jezus je ogovoril Samarijanko kljub temu, da so veljali Sam

Pot našega zemeljskega življenja je kot vzpon na visoko goro, opisan v današnjem evangeliju. Vsaka pot se prične v dolini, kjer velikokrat v življenju iščemo samega sebe. Od nas samih je odvisno, če z

bottom of page