top of page

Sprejeti, kot si je zamislil Bog

Marija je Jožefa z novico, da bo postala Božja mati, postavila pred težko preizkušnjo. Ko Jožef to izve, moli in premišljuje. V evangeljskem odlomku pa slišimo, da je angel tudi Jožefu povedal, da se bo v njihovi družini rodil Odrešenik. Jožef na Božje povabilo odgovori, da se bo prepustil Božji volji, še več, sledil ji bo. Današnje besede me vabijo k razmišljanju, da si v življenju zastavim cilje, da sledim tako strahovom kot hrepenenjem. Da prihaja čas, ko me Bog vabi, da se mu predam. Da imam vero, da je Bog dober, da je z mano, da me ni pozabil. Da sprejemam življenje takšno, kot si ga je zamislil Bog. Ko ni več pomembno, ali je zame dobro ali ne, logično ali ne. Pomembno je le, da mu sledim. Da sledim Njemu, ki je Emanuel – Bog z nami.

Mojca Satler

24 views0 comments

Recent Posts

See All

Prošnja za goreče srce

Premnogokrat tipamo, otipamo in ne čutimo. Prav tako se je zgodilo učencema, ki sta Jezusa prepoznala po lomljenju kruha. Ob spoznanju, da je stopil On mednje, sta postala vznemirjena … Oh,  kolikokra

Neverni Tomaž

Zaradi dogodka iz današnjega evangelija je apostol Tomaž postal »slaven« in se ga je prijel izraz neverni Tomaž. Vsak se je že kdaj znašel v vlogi Tomaža, ko ni verjel drugemu na besedo, ampak se je m

Aleluja!

Skupaj z alelujo naj odmeva vesela novica: »Naš Gospod je vstal od mrtvih!« Nedojemljiva je velikonočna skrivnost, v kateri je Jezus dovršil delo našega odrešenja z zmago nad trpljenjem, križem in smr

Comments


bottom of page