top of page

Prepoznati Kristusa v bližnjem

Kaj mi hoče Jezus povedati, ko pravi: »Resnično povem vam: Kar koli ste storili enemu od teh mojih najmanjših bratov, ste meni storili.« Preprosto to, da moram v vsakem bratu videti Njega, ki je Pot, Resnica in Življenje. Le s takšnim pristopom do sobrata se mi na stežaj odpirajo vrata, ki vodijo v nebesa. Naprej pravi: »Resnično povem vam: Kolikor niste storili enemu od teh najmanjših, tudi meni niste storili.« S temi besedami me Jezus opozarja, kako malo je potrebno, da se ta vrata z vsakim nekrščanskim dejanjem pripirajo in mi s tem onemogočajo, da bi se nekoč srečal z Njim. Hvala Bogu, imamo kristjani dve učinkoviti zdravili za to bolezen: sveto spoved in molitev. Naša naloga je le, da prvo vzamemo po potrebi, drugo pa vsakodnevno redno jemljemo. Danes, ko praznujemo praznik Kristusa kralja vesoljstva imamo veliko priložnost, da se mu izročimo in ga prosimo, da nas reši večne kazni in nas popelje v večno življenje.

Marko Špital

17 views0 comments

Recent Posts

See All

Njega poslušajte!

V odlomku Oče postavi Jezusa za našega učitelja in pravi: »Ta je moj ljubljeni Sin, njega poslušajte!«. Evangelij nas spodbuja, da razmislimo o tem, kdaj in kako slišimo Jezusa. Je del našega vsakdanj

Soočenje s skušnjavami

Evangelij govori o Jezusovem postu in njegovem vstopu v javno delovanje. Vsak dan se srečujemo z najrazličnejšimi skušnjavami, a se imamo možnost potruditi in jih premagati - lahko smo močnejši od nji

Upanje

V kolikor evangelijski odlomek preslikamo v današnji čas, gobavost vsekakor ni več ena izmed najpogostejših bolezni. Na žalost pa obstaja ogromno drugih zdravstvenih stanj, ki lahko človeka postavijo

bottom of page