top of page

Po poteh zapovedi

Jezus nas vabi, da sledimo njegovim zapovedim in da to védenje širimo v svoji okolici. Le tako bomo lahko prišli v nebeško kraljestvo. Zapovedi so tako preproste, a kljub temu se človek včasih spozabi in zavije s poti, zapovedane od Jezusa. Gospod, prosim te, daj mi moč, da ostanem na pravi poti. Pomagaj mi, da se v primeru, ko zaidem, znam pokesati in se vrniti na pot, ki je edina prava.

Bernarda Meža

8 views0 comments

Recent Posts

See All

Indijski jezuitski duhovnik in pisatelj Anthony de Mello je zapisal: »Mir najdeš samo v pritrditvi.« Z leti vedno bolj dojemam resničnost te misli. Izkušam, da je življenje ne glede na različne okoliš

Kako dobro vidimo? Kaj vidimo takrat, ko se zazremo v svet okoli nas? Zares pomenljive iztočnice evangelija nas danes nagovarjajo, da razmislimo o darovih, ki smo jih prejeli ob rojstvu in se nam dane

Evangelij o Samarijanki pri vodnjaku nas uči, da moramo biti dobri do vseh ljudi. Nikar ne smemo misliti, da so drugačni ljudje manj vredni. Jezus je ogovoril Samarijanko kljub temu, da so veljali Sam

bottom of page