Oznanila od 24. do 31. decembra 2023 (Šentilj)

Oznanila_4. ADVENTNA NEDELJA (24. 12. 2023)

BRALKI BOŽJE BESEDE na božič, 25. 12.: Jana Meh in Melita Jelen.

Na Štefanovo bereta: Ivan Sobočan in Miran Plantev.

Na nedeljo Svete Družine, 31. 12., bereta: Eva Ocepek in Ana Gril.

BLAGOSLOVI - V dneh po Božiču Cerkev podeljuje različne blagoslove. Na god sv. Štefana (26. 12.) bo blagoslov vode in soli. Ob godu apostola in evangelista Janeza (27. 12.), pa tudi ob poročnih slavjih Cerkev blagoslavlja vino. Na praznik Svete Družine (nedelja po božiču) bo pri mašah blagoslov otrok (pri Sv. Martinu pri družinski maši na nedeljo Jezusovega krsta, 7. 1. 2024). Prejemajmo blagoslove v zaupanju, da je preko njih Bog z nami.

BLAGOSLOV DOMA - Kjer bi želeli blagoslov dóma v božičnem času, se prijavite oz. sporočite vašo željo v župnišču, zakristiji ali kateremu od duhovnikov.

BOŽIČNI KONCERT - V torek, 26. 12., ob 19. uri vabljeni v župnijsko cerkev sv. Pankracija na Gornjo Ponikvo na božični koncert domačih pevcev in instrumentalistov.

EVROPSKO SREČANJE MLADIH - Od četrtka, 28. 12., do ponedeljka, 1. 1. 2024, se bo več tisoč mladih iz različnih držav zbralo v Ljubljani, da bi skupaj vstopili v novo leto 2024. Namen srečanja je mlade spodbuditi, da poživijo svoje duhovno življenje ter postanejo nosilci miru, sprave in solidarnosti. Srečanje mladih pripravlja Taizéjska skupnost v sodelovanju z lokalnimi Cerkvami in s podporo mesta Ljubljana. Več na taizeljubljana.si. Vabljeni k udeležbi!

ALFA SREČANJA V VELENJU - Iščete odgovore? Pridružite se sklopu Alfa srečanj, kjer bomo v malih skupinah odkrivali osnove krščanske vere. Srečanja se začnejo v sredo, 10. 1. 2024, zaželena je e-prijava (QR koda). Udeležba na srečanjih je brezplačna. Povabite še koga. Več na zupnija-velenje.si

MEDŽUPNIJSKO ROMANJE V SEVERNO ITALIJO - Od 2. do 4. maja 2024 bo romanje v severno Italijo (Schio - Verona - Chiampo - Madonna Della Corona - Sirmione - Padova). Cena romanja je 279 €, prijave zbira ga. Zvonka Špeh (041/447-726) - do zasedbe prostih mest.

DEL DOHODNINE ZA DOMAČO ŽUPNIJO - Svojo župnijo lahko podprete tudi tako, da ji namenite del vaše dohodnine. Na prostoru za tisk najdete obrazec za namenitev dela dohodnine. Izpolnjen obrazec lahko pošljete na Finančni urad (FURS) ali ga oddate v župniji najkasneje do četrtka, 28. decembra. Del dohodnine lahko oddate tudi preko e-davkov. Rok oddaje za leto 2023 je 29. 12. 2023. Podatki za obrazec: - za vse tri velenjske župnije: Župnija Sv. Martin Velenje, davčna št.: 59849851; - za Gornjo Ponikvo: Župnija Gornja Ponikva, davčna št.: 51581191; - za Šentjanž: Župnija Šentjanž na Vinski Gori, davčna št.: 36409103; - za Šentilj: Župnija Št. Ilj pri Velenju, davčna št.: 60280662. - Hvala za vašo podporo župnijam.

GORNJA PONIKVA - Del dohodnine lahko namenite za župnijsko Karitas - letake z razlago in obrazcem najdete v cerkvi. Vabljeni, da tudi na ta način podprete delovanje Karitas.

ŠENTILJ - Naročniki Družine in Ognjišča uredite naročnino verskega tiska za prihajajoče leto 2024 po pošti na dom. Za morebitno pomoč se obrnite na pisarno.

DRUŽINSKA PRATIKA IN MARIJANSKI KOLEDAR 2024 sta na voljo v vseh župnijah (dar za Pratiko znaša 7,5 €, za koledar 3,5 €).

MOŽNOST ZA OSEBNI POGOVOR IN SVETOVANJE - Vsak drugi in četrti torek v mesecu bo od 18. do 20. ure v župnišču v Šaleku (Splitska 13) ga. Tatjana Sodja, zdravnica in psihiatrinja, na voljo za osebni pogovor osebam v stiski. Prijave: tatjana.sodja@zupnija-velenje.si.