Moški zajtrk

Skupina Možje Sv. Jožefa, ki deluje v okviru Župnije Velenje smo v soboto 22. oktobra organizirali moški zajtrk z naslovom: »Vračanje surovosti v našo družbo. Kaj nam je storiti?«

Predavatelj pater mag. Branko Cestnik (pater klaretinec, rimskokatoliški duhovnik, teolog, filozof, pisatelj, skavt, župnik na Frankolovem), nam je v konkretnem nagovoru skozi različne prizme (antropološke, zgodovinske, filozofske, teološke, …) osvetlil realnost trenutnega stanja družbe in tudi pojasnil vzroke za nastali položaj. Seveda, pa ni ostal le pri opisovanju stanja ampak nam je s konkretnimi vzpodbudami vlil optimizma pri iskanju dialoga in ohranjanju temeljnih vrednot.

Ko smo se podkrepili, smo v razpravi in z dodatnimi vprašanji še poglobili podano tematiko.

Patru Brankotu se zahvaljujemo za pronicljivo in realno sliko, ki nam bo gotovo v pomoč pri vsakdanjem prizadevanju za boljši svet v okolju kjer živimo.

Hvala vsem, ki ste se udeležili skupnega druženja.

Z veseljem se oziroma v pomlad, kjer se bomo ponovno srečali na moškem zajtrku. Podrobnosti sledijo.

Če želiš biti pravočasno obveščen o novih podobnih dogodkih se lahko prijaviš na novice (sledi povezavi

in na dnu strani vnesi svoj elektronski naslov v polje: Prijava na novice – moški zajtrk).