top of page

Jesenovanje VV - Velenje 1

Updated: Nov 19, 2022

Minulo soboto, 12. novembra, smo z volčiči in volkuljicami imeli jesenovanje pri sv. Florjanu v Šoštanju.

Celoten dan smo se preko igre pripravijali na večerno skalo posveta, ko smo v naše kardelo sprejeli nove volčiče in volkuljice. Zato smo tekom dneva opravili različne preizkuse in se trudili povezati kot krdelo. Pred samo skalo posveta nam je Balu pripravil kratko katehezo, ko so volčiči, ki so ze dlje časa v krdelu, poiskali "dobre besede", oz. lepe lastnosti in kreposti novih volčičev. Mlajši volčiči in volkuljice pa so premislili o njinovih dobrih lastnostih, s katerimi bogatijo krdelo ter o slabih navadah, ki jih želijo izboljšati.

Dobremu Bogu, Velikemu Tha-ju, smo se preko petja, veselja in molitve izročali skozi ves dan, še posebej pa pri molitvi pred skalo posveta, pri oltarju sv. Florjana. Slavili smo Ga s pesmijo, naučenimi molitvicami, tišino in našimi osebnimi prošnjami in zahvalami.

Na skali posveta smo tako v krdelo sprejeli štiri nove volčiče in dve novi volkuljici. Naše jesenovanje smo zaključili v nedeljo dopoldne s sveto mašo v župnijski cerkvi sv. Mihaela.


Dober lov!
69 views0 comments

Recent Posts

See All

Comentários


bottom of page