top of page

Gospod, usmili se mene

Ob prebiranju današnjega evangelija si kar težko priznam, da je v meni toliko farizejstva. Imam se za pravično. Delam to in to in … Izpolnjujem zapovedi … A kolikokrat v mislih in besedah obsojam druge, ker ne izpolnjujejo mojih pričakovanj. Rotim celo samega Boga: »Kje si bil …? Zakaj dopustiš ...?

Gospod, usmili se mene, grešnice! Daj mi milosti, da bom bolj ljubila!

Marija Glinšek

25 views0 comments

Recent Posts

See All

Jezus je hotel poudariti, da je Božja pravičnost čisto drugačna od človeške. Ljudje sodimo po tem, kar vidimo, Božja pravica pa se ravna po namenih srca in ljubezni, ki jo vsakdo od nas premore. Krivi

Do sedemdesetkrat sedemkrat, pravi Gospod, da naj odpustimo. Vendar je naše srce velikokrat trdo in neusmiljeno. Kakor srce služabnika, ki se ni hotel usmiliti svojega služabnika. Vendar je Gospod z n

Svojim bratom in sestram je treba pomagati. Najprej poskušaš problem reševati sam, potem za pomoč prosiš druge ljudi, obrneš se na Boga, Jezusa, na vse rajne. Vendar ne obupaš, ker veš, da si ta oseba

bottom of page