top of page

Gospod, usmili se mene

Ob prebiranju današnjega evangelija si kar težko priznam, da je v meni toliko farizejstva. Imam se za pravično. Delam to in to in … Izpolnjujem zapovedi … A kolikokrat v mislih in besedah obsojam druge, ker ne izpolnjujejo mojih pričakovanj. Rotim celo samega Boga: »Kje si bil …? Zakaj dopustiš ...?

Gospod, usmili se mene, grešnice! Daj mi milosti, da bom bolj ljubila!

Marija Glinšek

25 views0 comments

Recent Posts

See All

Indijski jezuitski duhovnik in pisatelj Anthony de Mello je zapisal: »Mir najdeš samo v pritrditvi.« Z leti vedno bolj dojemam resničnost te misli. Izkušam, da je življenje ne glede na različne okoliš

Kako dobro vidimo? Kaj vidimo takrat, ko se zazremo v svet okoli nas? Zares pomenljive iztočnice evangelija nas danes nagovarjajo, da razmislimo o darovih, ki smo jih prejeli ob rojstvu in se nam dane

Evangelij o Samarijanki pri vodnjaku nas uči, da moramo biti dobri do vseh ljudi. Nikar ne smemo misliti, da so drugačni ljudje manj vredni. Jezus je ogovoril Samarijanko kljub temu, da so veljali Sam

bottom of page