top of page

Gospod, usmili se mene

Ob prebiranju današnjega evangelija si kar težko priznam, da je v meni toliko farizejstva. Imam se za pravično. Delam to in to in … Izpolnjujem zapovedi … A kolikokrat v mislih in besedah obsojam druge, ker ne izpolnjujejo mojih pričakovanj. Rotim celo samega Boga: »Kje si bil …? Zakaj dopustiš ...?

Gospod, usmili se mene, grešnice! Daj mi milosti, da bom bolj ljubila!

Marija Glinšek

26 views0 comments

Recent Posts

See All

Prošnja za goreče srce

Premnogokrat tipamo, otipamo in ne čutimo. Prav tako se je zgodilo učencema, ki sta Jezusa prepoznala po lomljenju kruha. Ob spoznanju, da je stopil On mednje, sta postala vznemirjena … Oh,  kolikokra

Neverni Tomaž

Zaradi dogodka iz današnjega evangelija je apostol Tomaž postal »slaven« in se ga je prijel izraz neverni Tomaž. Vsak se je že kdaj znašel v vlogi Tomaža, ko ni verjel drugemu na besedo, ampak se je m

Aleluja!

Skupaj z alelujo naj odmeva vesela novica: »Naš Gospod je vstal od mrtvih!« Nedojemljiva je velikonočna skrivnost, v kateri je Jezus dovršil delo našega odrešenja z zmago nad trpljenjem, križem in smr

Comentarios


bottom of page