top of page

Vzpon na visoko goro

Pot našega zemeljskega življenja je kot vzpon na visoko goro, opisan v današnjem evangeliju. Vsaka pot se prične v dolini, kjer velikokrat v življenju iščemo samega sebe. Od nas samih je odvisno, če zberemo dovolj poguma in naredimo odločilni korak v boljše življenje in naše spreobrnjenje. Z odločitvijo za spremembe se pričnemo počasi vzpenjati in kaj hitro naletimo na marsikatero oviro, ki nam otežuje pot. Le z vero v Jezusa Kristusa, molitvijo, pogumom in odločnim korakom nam bo v zemeljskem življenju uspelo osvojiti vrh gore, s katere nam bo dan svetel pogled v prihodnost, poln vere, upanja in ljubezni.

S trdno osebno vero in vdanostjo Božjemu načrtu bomo nekega dne deležni gostije vrh nebeških gora.

Dominik Prušnik

16 views0 comments

Recent Posts

See All

Prošnja za goreče srce

Premnogokrat tipamo, otipamo in ne čutimo. Prav tako se je zgodilo učencema, ki sta Jezusa prepoznala po lomljenju kruha. Ob spoznanju, da je stopil On mednje, sta postala vznemirjena … Oh,  kolikokra

Neverni Tomaž

Zaradi dogodka iz današnjega evangelija je apostol Tomaž postal »slaven« in se ga je prijel izraz neverni Tomaž. Vsak se je že kdaj znašel v vlogi Tomaža, ko ni verjel drugemu na besedo, ampak se je m

Aleluja!

Skupaj z alelujo naj odmeva vesela novica: »Naš Gospod je vstal od mrtvih!« Nedojemljiva je velikonočna skrivnost, v kateri je Jezus dovršil delo našega odrešenja z zmago nad trpljenjem, križem in smr

Comments


bottom of page