top of page

Vzpon na visoko goro

Pot našega zemeljskega življenja je kot vzpon na visoko goro, opisan v današnjem evangeliju. Vsaka pot se prične v dolini, kjer velikokrat v življenju iščemo samega sebe. Od nas samih je odvisno, če zberemo dovolj poguma in naredimo odločilni korak v boljše življenje in naše spreobrnjenje. Z odločitvijo za spremembe se pričnemo počasi vzpenjati in kaj hitro naletimo na marsikatero oviro, ki nam otežuje pot. Le z vero v Jezusa Kristusa, molitvijo, pogumom in odločnim korakom nam bo v zemeljskem življenju uspelo osvojiti vrh gore, s katere nam bo dan svetel pogled v prihodnost, poln vere, upanja in ljubezni.

S trdno osebno vero in vdanostjo Božjemu načrtu bomo nekega dne deležni gostije vrh nebeških gora.

Dominik Prušnik

16 views0 comments

Recent Posts

See All

(Ne)sprejemanje

Jezus je prišel domov, a je namesto sprejema doživel razočaranje, saj ni bil sprejet. Ljudje ga opravljajo in z njim niso prijazni, tudi doma ne začuti ljubezni in veselja. Trudimo se, da sprejmemo vs

"Rečem ti, vstani!"

V evangeliju lahko slišim, da Jezus že kmalu pokaže, da je močnejši od smrti in od vsega zla. Jezus pokaže, da lahko ozdravi dušo in telo. Sem tudi jaz pogosto tista, ki spi? Jezus pride k meni in me

Ali še nimate vere?

Evangelij govori o veri in zaupanju v Boga, kar je meni večkrat delalo težave. V določenih situacijah bi bila prepričana, da mi ne more nihče več pomagati in da je Bog pozabil name. Nekaj podobnega se

Comentários


bottom of page