top of page

Vzpon na visoko goro

Pot našega zemeljskega življenja je kot vzpon na visoko goro, opisan v današnjem evangeliju. Vsaka pot se prične v dolini, kjer velikokrat v življenju iščemo samega sebe. Od nas samih je odvisno, če zberemo dovolj poguma in naredimo odločilni korak v boljše življenje in naše spreobrnjenje. Z odločitvijo za spremembe se pričnemo počasi vzpenjati in kaj hitro naletimo na marsikatero oviro, ki nam otežuje pot. Le z vero v Jezusa Kristusa, molitvijo, pogumom in odločnim korakom nam bo v zemeljskem življenju uspelo osvojiti vrh gore, s katere nam bo dan svetel pogled v prihodnost, poln vere, upanja in ljubezni.

S trdno osebno vero in vdanostjo Božjemu načrtu bomo nekega dne deležni gostije vrh nebeških gora.

Dominik Prušnik

13 views0 comments

Recent Posts

See All

Jezus je hotel poudariti, da je Božja pravičnost čisto drugačna od človeške. Ljudje sodimo po tem, kar vidimo, Božja pravica pa se ravna po namenih srca in ljubezni, ki jo vsakdo od nas premore. Krivi

Do sedemdesetkrat sedemkrat, pravi Gospod, da naj odpustimo. Vendar je naše srce velikokrat trdo in neusmiljeno. Kakor srce služabnika, ki se ni hotel usmiliti svojega služabnika. Vendar je Gospod z n

Svojim bratom in sestram je treba pomagati. Najprej poskušaš problem reševati sam, potem za pomoč prosiš druge ljudi, obrneš se na Boga, Jezusa, na vse rajne. Vendar ne obupaš, ker veš, da si ta oseba

bottom of page