top of page

Vzpon na visoko goro

Pot našega zemeljskega življenja je kot vzpon na visoko goro, opisan v današnjem evangeliju. Vsaka pot se prične v dolini, kjer velikokrat v življenju iščemo samega sebe. Od nas samih je odvisno, če zberemo dovolj poguma in naredimo odločilni korak v boljše življenje in naše spreobrnjenje. Z odločitvijo za spremembe se pričnemo počasi vzpenjati in kaj hitro naletimo na marsikatero oviro, ki nam otežuje pot. Le z vero v Jezusa Kristusa, molitvijo, pogumom in odločnim korakom nam bo v zemeljskem življenju uspelo osvojiti vrh gore, s katere nam bo dan svetel pogled v prihodnost, poln vere, upanja in ljubezni.

S trdno osebno vero in vdanostjo Božjemu načrtu bomo nekega dne deležni gostije vrh nebeških gora.

Dominik Prušnik

7 views0 comments

Recent Posts

See All

Kako dobro vidimo? Kaj vidimo takrat, ko se zazremo v svet okoli nas? Zares pomenljive iztočnice evangelija nas danes nagovarjajo, da razmislimo o darovih, ki smo jih prejeli ob rojstvu in se nam dane

Evangelij o Samarijanki pri vodnjaku nas uči, da moramo biti dobri do vseh ljudi. Nikar ne smemo misliti, da so drugačni ljudje manj vredni. Jezus je ogovoril Samarijanko kljub temu, da so veljali Sam

Jezus se je v evangeliju znal trikrat upreti skušnjavi hudobnega duha. Ali bi se znali upreti tudi mi? Včasih ja, drugič ne. Na to vprašanje lahko odgovori vsak zase. A kaj če ni skušnjava hudobni duh

bottom of page