top of page

V znamenju cvetne nedelje


S cvetno nedeljo smo vstopili v véliki teden. V vseh naših župnijah so bile bogate tako priprave kot tudi samo praznovanje. Naj bo blagoslovljen teden, ki ga začenjamo!

Vaščani Ponikve pri Žalcu so tudi letos izdelali veliko butaro, ki je že nekaj let nepogrešljiva pri praznovanju cvetne nedelje. Sedem tradicionalnih vrst zelenja so prepletli v 8, 20 m visoko butaro. Višina ni naključna, ampak omogoča, da lahko butaro med mašo postavijo v domačo cerkev. Po blagoslovu so jo prestavili na prosto, kjer krasi okolico in predvsem simbolizira prepletanje vaščanov v povezano skupnost ter vabi vse ljudi k praznovanju prihajajoče Velike noči.  PonikovljaniV Plešivcu smo pričeli s pripravami na veliki teden in izdelali, zdaj že tradicionalen "Snop velikan". Tisti, ki so ga delali, pravijo, da je tak kot lani, mi pa pravimo, da je toplo pomladno vreme poskrbelo, da je še bolj bogato ozelenel. Kot se spodobi, je tudi "požegnan", tako da se lahko tudi za Plešivčane velikonočno veselje prične!  Polona Žlebnik ArličBlagoslov snopov in zelenja pred cerkvijo Karmelske Matere Božje v Starem Velenju. Blagoslavljal je g. Roman Travar, ki je vodil tudi slovesno bogoslužje. Tatjana HudomaljIn še nekaj utrinkov s praznovanja pri Sv. Martinu.
875 views0 comments

Recent Posts

See All

コメント


bottom of page