top of page

Sv. Barbara zavetnica rudarjev


V nedeljo, 4. 12. 2022, se je pri sv. Martinu, na hribu nad našim mestom, zbralo 24 uniformiranih rudarjev, ki so se udeležili daritve nedeljske sv. maše, v zahvalo in priprošnjo zavetnici rudarjev, sv. Barbari.

Ob vstopni pesmi, ki so jo zapeli in s petjem obogatili sv. mašo pevci MePZ sv. Martin – »Martinčki« so Boris Sotler – komandant rudarske parade, Bogdan Makovšek – upokojeni tehnični direktor, Oto Kordiš in Alojz Landeker – upokojena rudarja ter Peter Rozman – ravnatelj Šole za strojništvo, geotehniko in okolje na oltar prinesli zunanje simbole slovesnosti: prapor, kip zavetnice sv. Barbare in rudarski svetilki.

Berili Božje besede sta prebrala upokojenca Premogovnika Velenje Marjan Velunšek in Ciril Špital, ml.

Sv. mašo smo zaključili z zahvalo in priprošnjo: »Vam, spoštovani rudarji, pa SREČNO in naj vas sv. Barbara spremlja na vaših poteh.«


Po maši je sledilo, skupinsko fotografiranje, nato prijetno in sproščeno druženje z župljani Župnije Velenje ter »knapovska malica« v župnišču z zagotovilom, da se naslednje leto, 3. 12. 2023, spet srečamo.

Naj vabilo vsem upokojenim, predvsem pa zaposlenim rudarjem velja že sedaj.


Peter Rozman
136 views0 comments

Recent Posts

See All
bottom of page