top of page

Sv. Barbara zavetnica rudarjev


V nedeljo, 4. 12. 2022, se je pri sv. Martinu, na hribu nad našim mestom, zbralo 24 uniformiranih rudarjev, ki so se udeležili daritve nedeljske sv. maše, v zahvalo in priprošnjo zavetnici rudarjev, sv. Barbari.

Ob vstopni pesmi, ki so jo zapeli in s petjem obogatili sv. mašo pevci MePZ sv. Martin – »Martinčki« so Boris Sotler – komandant rudarske parade, Bogdan Makovšek – upokojeni tehnični direktor, Oto Kordiš in Alojz Landeker – upokojena rudarja ter Peter Rozman – ravnatelj Šole za strojništvo, geotehniko in okolje na oltar prinesli zunanje simbole slovesnosti: prapor, kip zavetnice sv. Barbare in rudarski svetilki.

Berili Božje besede sta prebrala upokojenca Premogovnika Velenje Marjan Velunšek in Ciril Špital, ml.

Sv. mašo smo zaključili z zahvalo in priprošnjo: »Vam, spoštovani rudarji, pa SREČNO in naj vas sv. Barbara spremlja na vaših poteh.«


Po maši je sledilo, skupinsko fotografiranje, nato prijetno in sproščeno druženje z župljani Župnije Velenje ter »knapovska malica« v župnišču z zagotovilom, da se naslednje leto, 3. 12. 2023, spet srečamo.

Naj vabilo vsem upokojenim, predvsem pa zaposlenim rudarjem velja že sedaj.


Peter Rozman
141 views0 comments

Recent Posts

See All

Comments


bottom of page