top of page

Spolniti Božjo voljo

Ko se je človek uprl Bogu v raju, je s tem začel notranjo razklanost. Jezus nam želi odpreti oči, nam povedati, da »kdor spolni Božjo voljo, ta mi je brat in sestra in mati.«Pot do prijateljstva z Bogom je v izpolnjevanju Božje volje. Le s svobodnim sprejemanjem in osvobajajočim izpolnjevanjem Božje volje je lahko človek Bogu blizu kot brat, sestra, mati. Neizpolnjevanje Božje volje pa žal daje hudemu duhu prosto pot. Hudi duh ne vstopa samo v telo človeka in v njegove nagone, temveč želi prizadeti človekovo najintimnejše središče njegove volje, da ga privede do padca v malikovanje. Samo Jezus, ki je brez greha, lahko razveže verige hudih duhov, ki so zasužnjevale grešnike. In zato mislijo (tudi družina), da ni priseben?! Vse to je Jezus počel in počne zaradi nas, da bi nas rešil hudega duha, da bi spet vzpostavil to prijateljstvo z Bogom. Pa nam to v sodobnem času, ko je toliko ponudb, kot so horoskop, joga, reiki, vedeževanje vseh vrst, astrologija itd., uspeva? Žal ne, zato se obrnimo na Gospoda.  

Antoneta Štukovnik

 

14 views0 comments

Recent Posts

See All

(Ne)sprejemanje

Jezus je prišel domov, a je namesto sprejema doživel razočaranje, saj ni bil sprejet. Ljudje ga opravljajo in z njim niso prijazni, tudi doma ne začuti ljubezni in veselja. Trudimo se, da sprejmemo vs

"Rečem ti, vstani!"

V evangeliju lahko slišim, da Jezus že kmalu pokaže, da je močnejši od smrti in od vsega zla. Jezus pokaže, da lahko ozdravi dušo in telo. Sem tudi jaz pogosto tista, ki spi? Jezus pride k meni in me

Ali še nimate vere?

Evangelij govori o veri in zaupanju v Boga, kar je meni večkrat delalo težave. V določenih situacijah bi bila prepričana, da mi ne more nihče več pomagati in da je Bog pozabil name. Nekaj podobnega se

Comments


bottom of page