top of page

Prosite Gospoda, naj pošlje delavcev

Mene je na začetku nagovorila Jezusova poved: »Žetev je obilna, delavcev pa malo. Prosite torej Gospoda žetve, naj pošlje delavce na svojo žetev.« Kar mislim, da pomeni, da nam Bog želi pomagati in nam pokazati njegovo ljubezen, ampak ni dovolj ljudi, ki bi ga sprejeli. Zato bi morali bolj prositi, da več ljudi sprejme Boga, da nam lahko pokaže njegovo ljubezen. Potem ko Jezus to reče, pošlje svoje učence med izgubljene ljudi Izraelove hiše in na poti naj delajo čudeže zastonj, da bi čim več ljudi začelo imeti radi Boga.

Dominik Pačnik

12 views0 comments

Recent Posts

See All

Današnji evangeljski odlomek je kratek, a zato toliko bolj zgovoren. K delu v vinograd sta povabljena dva sinova. Prvi delo najprej odkloni, a nato »se premisli« in delo opravi. Drugi najprej zagotovi

Jezus je hotel poudariti, da je Božja pravičnost čisto drugačna od človeške. Ljudje sodimo po tem, kar vidimo, Božja pravica pa se ravna po namenih srca in ljubezni, ki jo vsakdo od nas premore. Krivi

Do sedemdesetkrat sedemkrat, pravi Gospod, da naj odpustimo. Vendar je naše srce velikokrat trdo in neusmiljeno. Kakor srce služabnika, ki se ni hotel usmiliti svojega služabnika. Vendar je Gospod z n

bottom of page