Oznanila od 5. do 12. marca 2023 (Gornja Ponikva)

Oznanila_2. POSTNA NEDELJA (5. 03. 2023)

ČIŠČENJE za nedeljo, 12. 3. 2023: Spodnja Ponikva.

BRALKI BERIL v nedeljo, 12. 3. 2023: Štefanija Kos Zidar in Danica Kos.

KRIŽEV POT ZA VSE ŽUPNIJE NA GORNJI PONIKVI - Na tretjo postno nedeljo, 12. marca, vabljeni ob 15. uri h križevemu potu na prostem, tokrat v Župniji Gornja Ponikva. Pričetek bo pri župnijski cerkvi na Ponikvi, pot mimo kapelic in križev bo skupaj s premišljevanjem postaj križevega pota trajala okoli dve uri. Ob postni pobožnosti je križev pot priložnost za povezovanje in spoznavanje različnih delov našega pastoralnega področja. Lepo vabljeni!

FILM O SLOMŠKU - V ponedeljek, 6. marca, in v soboto, 11. marca, bo ob 19. uri v mali dvorani kina Velenje predvajan dokumentarno-igrani biografski film o Antonu Martinu Slomšku z naslovom Srečen bo čas. Vstopnina je 5 €. Vabljeni!

POSTNE BIBLIČNE KATEHEZE - Škof Maksimilijan bo imel postne biblične kateheze ob Matejevem evangeliju ob sredah v postu (1.,8.,15.,22. in 29. marca 2023) od 20. do 21. ure preko Zoom povezave (odprta 15 minut prej), ki je na voljo na spletni strani skofija-celje.si. Vabljeni!

V POSTNEM ČASU bo cerkev Sv. Martina odprta za tiho molitev ob sredah med 17. in 20. uro. Ob sobotah zvečer bo od 18. ure do večerne maše izpostavljeno Najsvetejše za tiho osebno molitev. Lepo vabljeni!

KRIŽEV POT - V postnem času vabljeni k pobožnosti križevega pota, ki bo: Velenje - sv. Martin ob petkih ob 18.30; Velenje - sv. Marija ob četrtkih ob 17.30; Velenje - bl. A. M. Slomšek ob petkih ob 17.30; Šentilj ob petkih ob 17.00; Šentjanž ob petkih ob 18.00; Gornja Ponikva ob petkih ob 17.30.

SLOVESNE VEČERNICE - V postnem času bodo ob sobotah zvečer ob 20. uri v cerkvi sv. Martina slovesne večernice kot duhovni uvod v vsakokratno postno nedeljo. Vabljeni!

SOBOTNI POSTNI VEČERI - Ob sobotah zvečer po večernicah (okoli 20.30) bodo v učilnici nad zakristijo srečanja ob utrinkih iz Svete dežele s poudarkom na Božji besedi. Vabljeni!

DUHOVNA OBNOVA pred velikonočnimi prazniki za župnijske sodelavce vseh župnij in vse župljane bo v soboto, 18. marca, ob 18. uri v cerkvi pri Sv. Martinu.

DRUŽINSKO ORATORIJSKO POPOLDNE - V soboto, 25. marca, bo od 16. do 20. ure (sklep z večerno mašo) družinsko oratorijsko popoldne, namenjeno staršem z otroki kot priprava na praznovanje velike noči. Za udeležbo se družine čim prej prijavijo preko spletne strani zupnija-velenje.si (najkasneje do nedelje, 19. marca). Lepo vabljeni!

»OTROCI ZA OTROKE« - V adventni misijonski akciji so veroučenci v velenjskih župnijah zbrali 905,89 €, v Šentilju 257 €, v Šentjanžu 135,83 € in na Gornji Ponikvi 72,73 €. Bog povrni!

RADIJSKA ODDAJA - V nedeljo, 12. marca, bo pri verski oddaji Duhovna iskanja na Radiu Veseljak Velenje prispevek o papeški nedelji ob 10. obletnici izvolitve papeža Frančiška; pripravila ga bosta Milena in Peter Četina. Vabljeni k poslušanju (tudi na YouTube-u in Facebook-u).

GORNJA PONIKVA - ŽUPNIJSKA KARITAS zbira prostovoljne prispevke za prizadete v potresu v Turčiji in Siriji. Darovi se nabirajo v posebnem nabiralniku v cerkvi.