Oznanila od 3. do 10. marca 2024

Oznanila_3. POSTNA NEDELJA (3.3.2024)

REDNI VEROUK - V tem tednu je po končanih zimskih počitnicah spet redni verouk za vse skupine veroučencev po ustaljenem razporedu.

PRVA SPOVED ZA TRETJEŠOLCE - V soboto, 9. 3., bo ob 9. uri v Velenju prva sveta spoved za letošnje tretješolce, ki bodo pristopili v maju k prvemu svetemu obhajilu. Ob tej priložnosti na srečanje vabljeni tudi starši. Pripravnike priporočamo v molitev. O terminih za prvo spoved v župnijah v soupravi boste starši obveščeni naknadno.

NIKODEMOVI VEČERI - V soboto, nedeljo in ponedeljek, 9., 10. in 11. marca, bodo v dvorani Doma učencev v Velenju (Efenkova cesta 61a) Nikodemovi večeri, vedno ob 19. uri. Vabljeni!

Gostje: - sobota, 9. 3.: Marko Juhant, specialni pedagog:

Sodobna vzgoja prinaša sodobne stiske mladine in staršev

- nedelja, 10. 3.: mag. Jurij Gorjanc, zdravnik - kirurg in gorski reševalec:

Vloga laika v Cerkvi danes - pričevanje

- ponedeljek, 11. 3.: Igor Pirkovič, novinar, pravnik in diplomat:

Aktualne razmere v medijih in politiki in odnos do domoljubja

DUHOVNA OBNOVA IN SLAVILNI VEČER - V soboto, 16. marca, bo pri večerni sveti maši ob 19. uri pri Sv. Martinu postna duhovna obnova pred velikonočnimi prazniki za župnijske sodelavce vseh župnij in vse župljane. Nagovoril nas bo frančiškan p. Marjan Čuk iz Nazarij. Po sveti maši bo na voljo za sveto spoved. Priložnost za sveto spoved bo združena s slavilno molitvijo, ki jo pripravljajo mladi. Lepo vabljeni!

MOŽNOST ZA SV. SPOVED je pri Sv. Martinu ob delavnikih pred sv. mašami (ne zadnjih 5 minut!) in ob nedeljah pred svetimi mašami. V nedeljo, 10. 3., bo predvidoma možnost za sv. spoved tudi med nedeljskimi mašami v župnijskih cerkvah župnij v soupravi. Pravočasno pristopite k sv. spovedi pred prazniki. Sporočite, če želite obisk bolnikov za spoved in obhajilo na domu pred prazniki.

OKRONANA - FILM O MAGDALENI GORNIK - V soboto, 23. 3., bo ob 17. uri v Kinu Velenje film o Magdaleni Gornik, mistikinji z Gore pri Sodražici (40 min). Vabljeni k ogledu.

OLJČNE VEJICE - Na 5. postno (17. 3.) in na cvetno nedeljo (24. 3.) bodo na voljo oljčne vejice. Prostovoljni darovi bodo namenjeni za don Boskov center v Celju, ki skrbi za vzgojo mladih.

MOLITEV V TIŠINI PRED NAJSVETEJŠIM - Ob četrtkih zvečer je po večerni maši vse do 20.45 pri Sv. Martinu možnost za osebno molitev v tišini pred Najsvetejšim. Vabljeni!

KRIŽEV POT - V postnem času vabljeni k pobožnosti križevega pota, ki bo pri Sv. Martinu ob petkih ob 18.30; pri Sv. Mariji ob četrtkih ob 17.30; v Šaleku ob petkih ob 17.30; v Šentilju ob četrtkih ob 18.30; v Šentjanžu ob petkih ob 18.00; na Gornji Ponikvi ob petkih ob 17.30.

SLOVESNE VEČERNICE - V postnem času bodo ob sobotah zvečer ob 19.45 v cerkvi sv. Martina slovesne večernice kot duhovni uvod v vsakokratno postno nedeljo. Vabljeni!

MOŽNOST ZA OSEBNI POGOVOR IN SVETOVANJE - Vsak drugi in četrti torek v mesecu bo od 18. do 20. ure v župnišču v Šaleku (Splitska 13) ga. Tatjana Sodja, zdravnica in psihiatrinja, na voljo za osebni pogovor osebam v stiski. Prijave: tatjana.sodja@zupnija-velenje.si.

Katoliška karizmatična prenova vabi na slavilno srečanje, ki bo v nedeljo, 3. marca, ob 17. uri v kapeli Don Boskovega centra v Celju. Srečanje bo imelo več delov: slavljenje, sveto mašo, priložnost za sveto spoved, molitev za ozdravljenje ... Vabljeni in dobrodošli!

VELENJE - Prostovoljne darove za župnije ali za obnovo lahko oddate osebno ali na župnijski TRR: Župnija sv. Martin Velenje, SI56 0242 6009 2279 253. Za cerkev Sv. Marije ali Sv. Andreja dodajte opombo v namenu nakazila. Hvala za vaš dar.

TRR-ji ŽUPNIJSKIH KARITAS - Darove za župnijsko Karitas Velenje lahko nakažete na SI56 0284 3026 5696 081. Za Karitas Gornja Ponikva je TRR SI56 0483 5000 3309 988, za Šentilj SI56 6100 0001 3051 891, za Šentjanž na Vinski Gori SI56 0483 5000 3309 891 - povsod s pripisom: »karitas«. Bog povrni za vaše darove!