Oznanila od 26. februarja do 5. marca 2023 (Šentjanž)

Oznanila_1. POSTNA NEDELJA (26. 02. 2023)

ČIŠČENJE za nedeljo, 5. 3. 2023: Ivica Aubreht.

BRALKI BERIL v nedeljo, 5. 3. 2023: Alenka Klančnik in Nataša Lemež.

KRIŽEV POT - V postnem času vabljeni k pobožnosti križevega pota, ki bo: Velenje - sv. Martin ob petkih ob 18.30; Velenje - sv. Marija ob četrtkih ob 17.30; Velenje - bl. A. M. Slomšek ob petkih ob 17.30; Šentilj ob petkih ob 17.00; Šentjanž ob petkih ob 18.00; Gornja Ponikva ob petkih ob 17.30.

PRVI ČETRTEK, PETEK IN SOBOTA - Izpostavitev Najsvetejšega z litanijami in blagoslovom bo povsod, kakor je v navadi (pol ure pred sv. mašo), kljub temu, da zaradi prostorske stiske pri mašnih namenih ni posebej napisano. Lepo vabljeni!

SLOVESNE VEČERNICE - V postnem času bodo ob sobotah zvečer ob 20. uri v cerkvi sv. Martina slovesne večernice kot duhovni uvod v vsakokratno postno nedeljo. Vabljeni!

SOBOTNI POSTNI VEČERI - Ob sobotah zvečer po večernicah (okoli 20.30) bodo v učilnici nad zakristijo srečanja ob utrinkih iz Svete dežele s poudarkom na Božji besedi. Vabljeni!

RIMLJAN S SLOVENSKIM SRCEM - Celjska Mohorjeva družba in Župnija Gornja Ponikva vabita v soboto, 4. marca, ob 18.45 v župnijsko dvorano na Ponikvi pri Žalcu na predstavitev knjige o rojaku dddr. Maksimilijanu Jezerniku ob nedavni stoletnici njegovega rojstva. Lepo vabljeni!

FILM O SLOMŠKU - V ponedeljek, 6. marca, in v soboto, 11. marca, bo ob 19. uri v mali dvorani kina Velenje predvajan dokumentarno-igrani biografski film o Antonu Martinu Slomšku z naslovom Srečen bo čas. Vstopnina je 5 €. Vabljeni!

POSTNE BIBLIČNE KATEHEZE - Škof Maksimilijan bo imel postne biblične kateheze ob Matejevem evangeliju ob sredah v postu (1.,8.,15.,22. in 29. marca 2023) od 20. do 21. ure preko Zoom povezave, ki je na voljo na spletni strani skofija-celje.si. Zoom povezava za vstop v spletno katehezo bo odprta 15 minut pred začetkom srečanja. Vabljeni!

RADIJSKA ODDAJA - V nedeljo, 5. marca, bo pri verski oddaji Duhovna iskanja na Radiu Veseljak Velenje prispevek o izpraševanju vesti in zakramentu sprave; pripravila ga bo Mateja Kvartič. Vabljeni k poslušanju (tudi na YouTube-u in Facebook-u).

ŽUPNIJSKA KARITAS GORNJA PONIKVA zbira prostovoljne prispevke za prizadete v potresu v Turčiji in Siriji. Darovi se nabirajo v posebnem nabiralniku v cerkvi.