Oznanila od 25. februarja do 3. marca 2024 (Šentilj)

Oznanila_2. POSTNA NEDELJA (25.2.2024)

BRALKI BOŽJE BESEDE v nedeljo, 3. 3.: Vesna Deržek Sovinek in Adrijana Ježovnik.

Ob začetku leta vabljeni, da skrb za župnijsko cerkev podprete s t. i. darom sedežnine oz. stolnine. Vaš dar lahko oddate v zakristiji.

Prav tako se v zimskem času priporočamo za dar za ogrevanje cerkve. Hvala za vašo skrb in podporo.

PRVI ČETRTEK, PETEK IN SOBOTA - Izpostavitev Najsvetejšega z litanijami in blagoslovom bo povsod, kakor je v navadi (kjer je križev pot, bo molitev združena s križevim potom). Prav tako bo na prvi petek povsod obisk bolnikov na domu.

MOLITEV V TIŠINI PRED NAJSVETEJŠIM - Ob četrtkih zvečer je po večerni maši vse do 20.45 pri Sv. Martinu možnost za osebno molitev v tišini pred Najsvetejšim. Vabljeni!

KRIŽEV POT - V postnem času vabljeni k pobožnosti križevega pota, ki bo pri Sv. Martinu ob petkih ob 18.30; pri Sv. Mariji ob četrtkih ob 17.30; v Šaleku ob petkih ob 17.30; v Šentilju ob četrtkih ob 18.30; v Šentjanžu ob petkih ob 18.00; na Gornji Ponikvi ob petkih ob 17.30.

SLOVESNE VEČERNICE - V postnem času bodo ob sobotah zvečer ob 19.45 v cerkvi sv. Martina slovesne večernice kot duhovni uvod v vsakokratno postno nedeljo. Vabljeni!

POSTNE DUHOVNE VAJE V VSAKDANJEM ŽIVLJENJU - Skupaj se pripravimo na veliko noč s postnimi duhovnimi vajami v vsakdanjem življenju, ki jih pripravlja jezuit, p. Milan Bizant v Ignacijevem domu duhovnosti. Srečanja potekajo enkrat tedensko, možno tudi preko Zooma - ob ponedeljkih ob 20. uri . Informacije in prijave: tatjana.hudomalj@rkc.si

NIKODEMOVI VEČERI - V soboto in nedeljo, 9. in 10. marca, bosta v Domu učencev v Velenju Nikodemova večera, obakrat ob 19. uri. Program bo objavljen naknadno. Vabljeni!

MOŽNOST ZA OSEBNI POGOVOR IN SVETOVANJE - Vsak drugi in četrti torek v mesecu bo od 18. do 20. ure v župnišču v Šaleku (Splitska 13) ga. Tatjana Sodja, zdravnica in psihiatrinja, na voljo za osebni pogovor osebam v stiski. Prijave: tatjana.sodja@zupnija-velenje.si.

GORNJA PONIKVA - Od 1. postne nedelje naprej po zaselkih potuje »postni romar«. Lepo vabljeni, da v postnem času sprejmete »romarja« v svoj dom in dan ali dva kot družina, sosedje, prijatelji namenite skupni molitvi, branju svetopisemskega odlomka in kateri od predlaganih postnih pobud. Tako bodo vaši domovi postajali mala občestva in kraji srečevanja z Bogom in med seboj. Vabljeni h »gostoljubnosti«!

Katoliška karizmatična prenova vabi na slavilno srečanje, ki bo v nedeljo, 3. marca, ob 17. uri v kapeli Don Boskovega centra v Celju. Srečanje bo imelo več delov: slavljenje, sveto mašo, priložnost za sveto spoved, molitev za ozdravljenje ... Vabljeni in dobrodošli!

VELENJE - Prostovoljne darove za župnije ali za obnovo lahko oddate osebno ali na župnijski TRR: Župnija sv. Martin Velenje, SI56 0242 6009 2279 253. Za cerkev Sv. Marije ali Sv. Andreja dodajte opombo v namenu nakazila. Hvala za vaš dar.

TRR-ji ŽUPNIJSKIH KARITAS - Darove za župnijsko Karitas Velenje lahko nakažete na SI56 0284 3026 5696 081. Za Karitas Gornja Ponikva je TRR SI56 0483 5000 3309 988, za Šentilj SI56 6100 0001 3051 891, za Šentjanž na Vinski Gori SI56 0483 5000 3309 891 - povsod s pripisom: »karitas«. Bog povrni za vaše darove!