Janko Rezar

Oznanila od 2. do 9. junija 2024 (Šentilj)

BRALKI BOŽJE BESEDE v nedeljo, 9. 6.: Vesna Deržek Sovinek in Adrijana Ježovnik.

PRVI ČETRTEK IN PETEK - Izpostavitev Najsvetejšega z litanijami in blagoslovom bo povsod, kjer bo sveta maša, kakor je v navadi. Na prvi petek bo reden obisk bolnikov na domu.

ŠKOFIJSKO ROMANJE DRUŽIN NA SVETINO - Družine in zakonci vabljeni danes, v nedeljo, 2. junija, na družinsko romanje na Svetino k Mariji Snežni. Ob 15. uri bo sveta maša, ki jo bo daroval celjski škof Maksimiljan Matjaž, somaševal bo šentjurski župnik Mitja Markovič. V primeru lepega vremena bo maša zunaj, sicer pa v cerkvi. Vabljeni!

ROMANJE NA BREZJE - V soboto, 15. junija, bo 56. romanje bolnikov, invalidov in ostarelih na Brezje. Pred sveto mašo, ki bo ob 10. uri, bo potekala skupna molitev rožnega venca in priložnost za spoved. Za organiziran prevoz iz vseh župnij se čim prej prijavite v župnijski pisarni, preko telefona, e-pošte ali pri duhovniku (prispevek za prevoz 14 €). Vabljeni!

POLETNI ORATORIJ 2024 V VELENJU - Otroci vabljeni na poletni oratorij o preroku Danijelu, ki bo letos pri Sv. Martinu potekal od ponedeljka do petka, 1. do 5. julija, pod geslom »Blagor zvestim«. E-prijavnice najdete na spletni strani zupnija-velenje.si in preko QR kode. Prijave so možne samo še danes, 2. junija, zato zainteresirani pohitite s prijavo!

POLETNI ORATORIJ NA PONIKVI - Letošnji oratorij bo na Ponikvi potekal od 29. julija do 2. avgusta. Lepo vabljeni vsi osnovnošolski otroci, da se prijavite na tel. št.: 030 349 009 (Klara), e-naslov: oratorij.ponikva@gmail.com ali s prijavnico v zakristiji. Prijave so možne do 23. junija. Hvaležni bomo tudi vsakega kuharja ali kuharice, ki bi bil pripravljen otrokom in animatorjem priskrbeti obrok (malica ali kosilo) v oratorijskem tednu.

GORNJA PONIKVA - SREČANJE SODELAVCEV - V nedeljo, 9. junija, ob 16. uri vabljeni župnijski sodelavci (člani sveta sodelavcev in gospodarskega sveta, sodelavci Karitas, ekipe za čiščenje in krašenje, animatorji …) na popoldansko neformalno srečanje, da ob njem ovrednotimo življenje in delo v župniji. Lepo vabljeni!

MOŽNOST ZA OSEBNI POGOVOR IN SVETOVANJE - Vsak drugi in četrti torek v mesecu bo od 18. do 20. ure v župnišču v Šaleku (Splitska 13) ga. Tatjana Sodja, zdravnica in psihiatrinja, na voljo za osebni pogovor osebam v stiski. Prijave: tatjana.sodja@zupnija-velenje.si.

TRR-ji ŽUPNIJSKIH KARITAS - Darove za župnijsko Karitas Velenje lahko nakažete na SI56 0284 3026 5696 081. Za Karitas Gornja Ponikva je TRR SI56 0483 5000 3309 988, za Šentilj SI56 6100 0001 3051 891, za Šentjanž na Vinski Gori SI56 0483 5000 3309 891 - povsod s pripisom: »karitas«. Bog povrni za vaše darove!

VELENJE - Prostovoljne darove za župnije ali za obnovo lahko oddate osebno ali na župnijski TRR: Župnija sv. Martin Velenje, SI56 0242 6009 2279 253. Za cerkev Sv. Marije ali Sv. Andreja dodajte opombo v namenu nakazila. Hvala za vaš dar.