Oznanila od 18. do 25. decembra 2022 (Gornja Ponikva)

Updated: Dec 21, 2022

Oznanila_04. ADVENTNA NEDELJA (18. 12. 2022)

BRANJE BERIL:

- na sveti večer ob 22. uri: Ines Salecl in Ksenija Kodrun

- na božič: Nika Potočnik in Laura Rožič

ZORNICE obhajamo ob sredah (Sv. Martin) in sobotah (Sv. Marija) zjutraj ob 6.30. Vabljeni!

MOŽNOST ZA SV. SPOVED je ob delavnikih pred sv. mašami (ne zadnjih 5 minut!) in ob nedeljah pred svetimi mašami. Pravočasno pristopite k sv. spovedi pred prazniki. Sporočite, če želite obisk bolnikov za spoved in obhajilo na domu pred prazniki.

DEVETDNEVNICA PRED BOŽIČEM - Vabljeni k božični devetdnevnici, ki je bližnja priprava na Božič, praznik Jezusovega rojstva. Za veroučence v času devetdnevnice (od 19. 12. naprej) ne bo rednega verouka, ampak se namesto veroučne ure tisti dan, ko bi imeli sicer verouk (ali kak drug dan), udeležijo božične devetdnevnice. Devetdnevnica je po vseh župnijah (za Velenje pri Sv. Martinu) v sklopu večerne sv. maše (glej razpored maš!). Otroci, ki v sklopu verouka niso bili pri sv. spovedi, naj pridejo k spovedi pol ure pred sv. mašo, ko bo možnost za sv. spoved. K devetdnevnici vabljeni tudi ostale dni.

RADIJSKA ODDAJA - Na božič bo pri verski oddaji Duhovna iskanja na Radiu Veseljak Velenje prispevek o tem, kako v jaslicah gledamo »malega Boga«; pripravila ga bo Nina Krt. Vabljeni k poslušanju (tudi na YouTube-u in Facebook-u).

NA ŠTEFANOVO, 26. 12, bodo sv. maše: ob 9.00 v Bevčah, v Cirkovcah in v Šentilju

ob 10.30 v Plešivcu in v Grčah

ob 11.00 pri Sv. Martinu

ob 17.00 pri Sv. Jakobu

ob 18.00 v Šentjanžu na Vinski Gori.

GORNJA PONIKVA - V sredo, 21. 12., bo ob 16. uri čiščenje in urejanje cerkve pred božičnimi prazniki. Vsi lepo vabljeni!

Na božič bo družinska sv. maša, pri kateri sodeluje otroški pevski zbor in veroučenci.

Na Štefanovo bo ob 19. uri božični koncert domačih pevcev in instrumentalistov. Lepo vabljeni!