Oznanila od 17. do 24. marca 2024 (Šentjanž)

Oznanila_5. POSTNA NEDELJA (17.3.2024)

ČIŠČENJE CERKVE: Ivan Avberšek.

BRALCA BOŽJE BESEDE v nedeljo, 24. 3.: po dogovoru.

OBISK BOLNIKOV - Na petek pred cvetno nedeljo, 22. 3., bo obisk bolnikov na domu (kot ob prvem petku v mesecu).

MOŽNOST ZA SV. SPOVED je pri Sv. Martinu ob delavnikih pred sv. mašami (ne zadnjih 5 minut!) in ob nedeljah pred svetimi mašami. Pravočasno pristopite k sv. spovedi pred prazniki. Sporočite, če želite obisk bolnikov za spoved in obhajilo na domu pred prazniki.

BLAGOSLOV ZELENJA - Na cvetno nedeljo bo pri vseh sv. mašah blagoslov zelenja (v Plešivcu v soboto zvečer). Ob ugodnem vremenu bo slovesni blagoslov zelenja in skupni vstop v cerkev pred sv. mašami v Škalah, Šentilju, Šentjanžu, na Gornji Ponikvi, pri Sv. Martinu (ob 10. uri pri župnišču) in pri Sv. Mariji (ob 11. uri). V primeru slabega vremena bodo blagoslovi v cerkvi.

OLJČNE VEJICE - Na cvetno nedeljo (24. 3.) bodo na voljo oljčne vejice. Prostovoljni darovi bodo namenjeni za don Boskov center v Celju, ki skrbi za vzgojo mladih.

RADIJSKI MISIJON - Od nedelje, 17. 3., do sobote, 23. 3., bo na Radiu Ognjišče radijski misijon z naslovom »Molitev, utrip življenja«. S svojimi razmišljanji v osrednjih dnevnih govorih (ob 17.00) bo sodeloval br. Štefan Kožuh, krajše nagovore pa bosta pripravljala duhovnik Mitja Markovič in gledališki igralec Gregor Čušin. Posebnost letošnjega misijona bodo »prenosi« govorov iz krajev sv. Frančiška Asiškega, kamor bomo romali radijski sodelavci. Vsebina premišljevanj pa bo v duhu »leta molitve«, kakor nas spodbuja papež Frančišek pred svetim letom. Misijonski nagovori bodo vsak dan ob 11.15 in 17.00. Ponovitev bo vsak večer med 22. in 24. uro. Posnetki bodo na voljo tudi v radijskem arhivu, na spletni strani Radia Ognjišče. V petek, 22. 3., bo ob spovednem dnevu pri Sv. Martinu možnost za spoved od 17.30 dalje.

TEDEN DRUŽINE - Od 19. do 23. marca bo potekal Teden družine pod geslom »Velikonočna skrivnost v družinskem življenju«. Vsaka družina se skozi življenje vedno znova srečuje s skrivnostjo trpljenja in radostjo vstajenja. Misli za posamezne dni najdete na portal.pridi.com.

OKRONANA - FILM O MAGDALENI GORNIK - V soboto, 23. 3., bo ob 17. uri v Kinu Velenje film o Magdaleni Gornik, mistikinji z Gore pri Sodražici (40 min). Vabljeni k ogledu.

PLEŠIVEC - V četrtek, 21. 3., bo ob 17. uri v telovadnici podružnične OŠ Plešivec delavnica izdelave rož iz krep papirja. Vabljeni!

ŠENTILJ - Darove za cvetje za praznično okrasitev cerkve lahko oddate v zakristiji ali v za to pripravljeno skrinjico v cerkvi v Šentilju. Hvala za vaš dar!

ŠENTJANŽ - Karitas izdeluje v soboto, 23. 3., snope. V nedeljo jih boste lahko dobili pred sveto mašo v Šentjanžu. Prostovoljne prispevke bo Karitas porabila za bolne in ostarele v župniji.

GORNJA PONIKVA - Na cvetno nedeljo bo družinska sveta maša, po maši pa druženje ob kavi in pecivu. Gospodinje, vabljene, da pripravite nekaj peciva in ga pred sveto mašo prinesete v Kano. - Karitas izdeluje butare v četrtek, 21. 3., ob 16. uri. V nedeljo bodo na voljo pred sv. mašo na Ponikvi. Prostovoljni prispevki bodo za Karitas. - Vabljeni, da darujete za cvetje za praznično okrasitev cerkve - darove lahko oddate v zakristiji. Hvala za vaš dar!

VELENJE - Prostovoljne darove za župnije ali za obnovo lahko oddate osebno ali na župnijski TRR: Župnija sv. Martin Velenje, SI56 0242 6009 2279 253. Za cerkev Sv. Marije ali Sv. Andreja dodajte opombo v namenu nakazila. Hvala za vaš dar.

TRR-ji ŽUPNIJSKIH KARITAS - Darove za župnijsko Karitas Velenje lahko nakažete na SI56 0284 3026 5696 081. Za Karitas Gornja Ponikva je TRR SI56 0483 5000 3309 988, za Šentilj SI56 6100 0001 3051 891, za Šentjanž na Vinski Gori SI56 0483 5000 3309 891 - povsod s pripisom: »karitas«. Bog povrni za vaše darove!

ŠENTJANŽ - MePZ Šentjanž na Vinski Gori vabi nove pevce, da se nam pridružite. Lepo vabljeni vsi, ki radi pojete, se družite in s pesmijo slavite Boga. Veseli bomo vsakega novega člana/pevca, še posebej pa bi radi okrepili ženske glasove. Tako bo naša pesem, hvalnica Bogu, zvenela še bolj mogočno. Več info na 041 723 878 (Zdenko).