Writer's pictureŽupnija Velenje

Oznanila od 10. do 17. marca 2024 (Gornja Ponikva)

ČIŠČENJE za nedeljo, 17. 3.: Grče.

BRALCA BOŽJE BESEDE v nedeljo, 17. 3.: Janez in Karmen Jezernik.

Ob začetku leta vabljeni, da skrb za župnijsko cerkev podprete s t. i. darom sedežnine oz. stolnine. Vaš dar lahko oddate v zakristiji.

BOŽJI SLUŽABNIK IZIDOR ZAVRŠNIK - Danes, v nedeljo, 10. marca, mineva 81 let od smrti božjega služabnika, duhovnika Izidorja Završnika, ki je v streljanju talcev v mariborskih zaporih leta 1943 daroval svoje življenje iz ljubezni do bližnjega, ko je stopil iz vrste in se javil za smrtno kazen namesto mladega fanta. Na Gomilskem, v njegovem domačem kraju, bo zato danes, v nedeljo, 10. marca, ob 15. uri molitveno srečanje ob križevem potu in predstavitev Izidorjevih kreposti. Sledila bo slovesna sveta maša, ki jo bo daroval škof Maksimilijan v hvaležnosti in prošnji za potrditev njegovega svetništva. Lepo vabljeni!

NIKODEMOVI VEČERI - V nedeljo in ponedeljek, 10. in 11. marca, bosta v dvorani Doma učencev v Velenju (Efenkova cesta 61a) preostala dva Nikodemova večera, vedno ob 19. uri. Vabljeni! Gosta: - nedelja, 10. 3.: mag. Jurij Gorjanc, zdravnik - kirurg in gorski reševalec:

Vloga laika v Cerkvi danes - pričevanje

- ponedeljek, 11. 3.: Igor Pirkovič, novinar, pravnik in diplomat:

Aktualne razmere v medijih in politiki in odnos do domoljubja

DUHOVNA OBNOVA IN SLAVILNI VEČER - V soboto, 16. 3, bo pri večerni sveti maši ob 19. uri pri Sv. Martinu duhovna obnova pred velikonočnimi prazniki za vse župljane vseh župnij. Nagovoril nas bo frančiškan p. Marjan Čuk iz Nazarij. Po sveti maši bo na voljo za sveto spoved. Priložnost za spoved bo združena s slavilno molitvijo, ki jo pripravljajo mladi. Lepo vabljeni!

MOŽNOST ZA SV. SPOVED je pri Sv. Martinu ob delavnikih in ob nedeljah pred sv. mašami (ne zadnjih 5 minut!). Tudi v nedeljo, 17. 3., bo predvidoma možnost za sv. spoved med nedeljskimi mašami v župnijskih cerkvah župnij v soupravi. Pravočasno pristopite k sv. spovedi pred prazniki. Sporočite, če želite obisk bolnikov za spoved in obhajilo na domu pred prazniki.

ŠENTILJ - Darove za cvetje za praznično okrasitev cerkve lahko oddate v zakristiji ali v za to pripravljeno skrinjico v cerkvi v Šentilju. Hvala za vaš dar!

ŠENTJANŽ NA VINSKI GORI - V četrtek, 14. 3., bo v Krstnikovem domu v Šentjanžu v organizaciji Društva upokojencev Vinska Gora koncert Z ljudsko pesmijo med ljudi. Vabljeni!

ŠOŠTANJ - KONCERT PLES ŽIVLJENJA - Župnija Šoštanj vabi v soboto, 16. marca, ob 19. uri v župnijsko cerkev Sv. Mihaela na koncert moške vokalne skupine Adam Ravbar z naslovom Ples življenja. Ob duha dvigajoči glasbi z vseh koncev sveta in ob besedi Svetega pisma nas bodo pevci popeljali skozi zgodovino odrešenja – od stvarjenja do odrešenja. Vabljeni!

OKRONANA - FILM O MAGDALENI GORNIK - V soboto, 23. 3., bo ob 17. uri v Kinu Velenje film o Magdaleni Gornik, mistikinji z Gore pri Sodražici (40 min). Vabljeni k ogledu.

OLJČNE VEJICE - Na 5. postno (17. 3.) in na cvetno nedeljo (24. 3.) bodo na voljo oljčne vejice. Prostovoljni darovi bodo namenjeni za don Boskov center v Celju, ki skrbi za vzgojo mladih.

MOLITEV V TIŠINI PRED NAJSVETEJŠIM - Ob četrtkih zvečer je po večerni maši vse do 20.45 pri Sv. Martinu možnost za osebno molitev v tišini pred Najsvetejšim. Vabljeni!

KRIŽEV POT - V postnem času vabljeni k pobožnosti križevega pota, ki bo pri Sv. Martinu ob petkih ob 18.30; pri Sv. Mariji ob četrtkih ob 17.30; v Šaleku ob petkih ob 17.30; v Šentilju ob četrtkih ob 18.30; v Šentjanžu ob petkih ob 18.00; na Gornji Ponikvi ob petkih ob 17.30.

MOŽNOST ZA OSEBNI POGOVOR IN SVETOVANJE - Vsak drugi in četrti torek v mesecu bo od 18. do 20. ure v župnišču v Šaleku (Splitska 13) ga. Tatjana Sodja, zdravnica in psihiatrinja, na voljo za osebni pogovor osebam v stiski. Prijave: tatjana.sodja@zupnija-velenje.si.

VELENJE - Prostovoljne darove za župnije ali za obnovo lahko oddate osebno ali na župnijski TRR: Župnija sv. Martin Velenje, SI56 0242 6009 2279 253. Za cerkev Sv. Marije ali Sv. Andreja dodajte opombo v namenu nakazila. Hvala za vaš dar.

TRR-ji ŽUPNIJSKIH KARITAS - Darove za župnijsko Karitas Velenje lahko nakažete na SI56 0284 3026 5696 081. Za Karitas Gornja Ponikva je TRR SI56 0483 5000 3309 988, za Šentilj SI56 6100 0001 3051 891, za Šentjanž na Vinski Gori SI56 0483 5000 3309 891 - povsod s pripisom: »karitas«. Bog povrni za vaše darove!