top of page

Klic in odgovor

Ko človek nekako »dozori«, se kot bitje znajde v odnosu do soljudi. Kot je Jezus začel javno delovati, tako tudi mi začnemo graditi soodnos. Jezus si je izbral in poklical prve apostole. Tudi danes kliče mene, tebe … Pridi, postani moj prijatelj in pospremil te bom na pot ŽIVLJENJA k Očetu. Tako se uresničuje prerokba o Luči, ki bo razsvetlila vse, ki so v »temi«, spreobrnila vse, ki hrepenimo po Božjem kraljestvu.

Andrej Vrabič

8 views0 comments

Recent Posts

See All

Kako dobro vidimo? Kaj vidimo takrat, ko se zazremo v svet okoli nas? Zares pomenljive iztočnice evangelija nas danes nagovarjajo, da razmislimo o darovih, ki smo jih prejeli ob rojstvu in se nam dane

Evangelij o Samarijanki pri vodnjaku nas uči, da moramo biti dobri do vseh ljudi. Nikar ne smemo misliti, da so drugačni ljudje manj vredni. Jezus je ogovoril Samarijanko kljub temu, da so veljali Sam

Pot našega zemeljskega življenja je kot vzpon na visoko goro, opisan v današnjem evangeliju. Vsaka pot se prične v dolini, kjer velikokrat v življenju iščemo samega sebe. Od nas samih je odvisno, če z

bottom of page