top of page

Kako oznanjam Jezusov prihod?

Svetopisemski odlomek govori o Janezu Krstniku, človeku, ki ga je poslal Bog. Ko so ga Judje v Betaniji, onkraj Jordana, spraševali, če je Mesija ali Elija, je rekel, da je glas vpijočega v puščavi in da naj zravnajo Gospodovo pot, kakor je rekel prerok Izaija. Janez je bil namreč poslan, da bi drugim pričeval o luči - torej o prihodu Jezusa. Kako pa lahko mi v današnjih časih oznanjamo prihod Božjega Sina?

  birmanka Sara Rančnik 

10 views0 comments

Recent Posts

See All

Njega poslušajte!

V odlomku Oče postavi Jezusa za našega učitelja in pravi: »Ta je moj ljubljeni Sin, njega poslušajte!«. Evangelij nas spodbuja, da razmislimo o tem, kdaj in kako slišimo Jezusa. Je del našega vsakdanj

Soočenje s skušnjavami

Evangelij govori o Jezusovem postu in njegovem vstopu v javno delovanje. Vsak dan se srečujemo z najrazličnejšimi skušnjavami, a se imamo možnost potruditi in jih premagati - lahko smo močnejši od nji

Upanje

V kolikor evangelijski odlomek preslikamo v današnji čas, gobavost vsekakor ni več ena izmed najpogostejših bolezni. Na žalost pa obstaja ogromno drugih zdravstvenih stanj, ki lahko človeka postavijo

bottom of page