top of page

Jezus - kralj na križu

Ko sem prebral ta odlomek, sem tudi sam začutil malo bolečine, ki jo je takrat občutil Jezus. V tistih trenutkih je on najbrž razmišljal tako kot včasih tudi mi: »Kje si Oče, ko te potrebujem?« Ampak Jezus je še vedno zaupal Božjemu načrtu. Moja največja želja je, da bi bila moja vera močna, kot vera drugega razbojnika, ki je poleg njega visel na križu. Vedel je, da si nebes ne zasluži, a se je pokesal in prišel v raj. To je lahko velika spodbuda za vse nas.

Gal Govek

9 views0 comments

Recent Posts

See All

Kako dobro vidimo? Kaj vidimo takrat, ko se zazremo v svet okoli nas? Zares pomenljive iztočnice evangelija nas danes nagovarjajo, da razmislimo o darovih, ki smo jih prejeli ob rojstvu in se nam dane

Evangelij o Samarijanki pri vodnjaku nas uči, da moramo biti dobri do vseh ljudi. Nikar ne smemo misliti, da so drugačni ljudje manj vredni. Jezus je ogovoril Samarijanko kljub temu, da so veljali Sam

Pot našega zemeljskega življenja je kot vzpon na visoko goro, opisan v današnjem evangeliju. Vsaka pot se prične v dolini, kjer velikokrat v življenju iščemo samega sebe. Od nas samih je odvisno, če z

bottom of page