top of page

Bodite pogumni, jaz sem, ne bojte se!

Jezus je po molitvi odšel na pomoč učencem – po vodi je prihajal k njim, ker je njihov čoln premetaval močan veter.

Gospod, tudi danes te mnogi ljudje v veliki stiski prosijo za pomoč, saj so ogroženi njihovi domovi. Kot si tolažil apostole, nas tolažiš tudi danes: »Bodite pogumni! Jaz sem! Ne bojte se!« Naj ti zaupamo kot Peter in ti pridemo naproti. Naj ne podvomimo o Tebi in Tvoji nesebični ljubezni ter se ti izročimo v naši stiski.

Zorica Špital

9 views0 comments

Recent Posts

See All

Današnji evangeljski odlomek je kratek, a zato toliko bolj zgovoren. K delu v vinograd sta povabljena dva sinova. Prvi delo najprej odkloni, a nato »se premisli« in delo opravi. Drugi najprej zagotovi

Jezus je hotel poudariti, da je Božja pravičnost čisto drugačna od človeške. Ljudje sodimo po tem, kar vidimo, Božja pravica pa se ravna po namenih srca in ljubezni, ki jo vsakdo od nas premore. Krivi

Do sedemdesetkrat sedemkrat, pravi Gospod, da naj odpustimo. Vendar je naše srce velikokrat trdo in neusmiljeno. Kakor srce služabnika, ki se ni hotel usmiliti svojega služabnika. Vendar je Gospod z n

bottom of page