top of page

30. nedelja med letom

Tisti čas so farizeji slišali, da je Jezus saduceje prisilil k molku, in so se zbrali na enem kraju. Eden izmed njih, učitelj postave, ga je preizkušal z vprašanjem: »Učitelj, katera je največja zapoved v postavi?« Rekel mu je: »Ljubi Gospoda, svojega Boga, z vsem srcem, z vso dušo in z vsem mišljenjem. To je največja in prva zapoved. Druga pa je njej enaka: Ljubi svojega bližnjega kakor samega sebe. Na teh dveh zapovedih stoji vsa postava in preroki.«

Mt 22,34-40


Moje srce je polno ljubezni. Ljubim mnogo reči. Ljubim mnogo ljudi. In med drugim ljubim tudi Boga. Z delčkom svojega srca. Saj ne gre drugače, ko pa moje srce ljubi toliko ljudi in reči.

Ne moreš se razdajati, a Bogu dati le delček. Ne moreš ljubiti in poleg tega ljubiti še Boga. Lahko le pustiš, da te vzljubi Bog...da te napolni s svojo ljubeznijo do zadnjega delčka in kotička...,nato pa v njegovi ljubezni in z njegovo ljubeznijo ljubiš vse in se razdaš do konca. Ki je v bistvu šele začetek.

(povzeto: Magnifikat oktober 2023)
41 views0 comments

Comments


bottom of page