top of page

23. nedelja med letom

Če tvoj brat greši, pojdi in ga posvári na štiri oči. Če te posluša, si pridobil svojega brata. Če pa te ne posluša, vzemi s seboj še enega ali dva, da se vsa zadeva ugotovi po izjavi dveh ali treh prič. Če jih ne posluša, povej Cerkvi. Če pa tudi Cerkve ne posluša, naj ti bo kakor pogan in cestninar. Resnično, povem vam: Kar koli boste zavezali na zemlji, bo zavezano v nebesih, in kar koli boste razvezali na zemlji, bo razvezano v nebesih.«


»Resnično, povem vam tudi: Če sta dva izmed vas na zemlji soglasna v kateri koli prošnji, ju bo uslišal moj Oče, ki je v nebesih. Kjer sta namreč dva ali so trije zbrani v mojem imenu, tam sem sredi med njimi.«


Kjer sta namreč dva ali trije zbrani v mojem imenu, tam sem sredi med njimi.

Zakonci oziroma cerkveno poročeni pari smo zares blagoslovljeni. Zakrament, ki sva si ga z ženo podelila in naju veže v Jezusovem imenu, nama hkrati omogoča, da je Jezus neprestano z nama. Tudi, če si tega ne želiva, tudi ko sva skregana, tudi če se morda ne ljubiva več..., dokler sva poročena - in ljubezen in spoštovanje sva si obljubila za vse dni življenja - , je Jezus obljubil, da bo v najini sredi! Če se malo pošalim, a ne prav dosti, lahko rečem, da še papež nima takšnega zagotovila!

Vem, da kjer ni spoštovanja in ljubezni, težko še govorimo o zakramentu, pa vendar, ljuba zakonca, ki morda mislita, da sta se zmotila in sta si naložila pretežek ali celo napačen križ: ne obupajta! Jezus še ni obupal in je še vedno v vajini sredi.

(povzeto: Magnifikat, september 2023)

54 views0 comments

Comments


bottom of page