top of page

19.2.2023 - 7. nedelja med letom

»Slišali ste, da je bilo rečeno: Oko za oko in zob za zob.Jaz pa vam pravim: Ne upirajte se hudobnežu, ampak če te kdo udari po desnem licu, mu nastavi še levo. In če se hoče kdo pravdati s teboj in ti vzeti obleko, mu pusti še plašč. In če te kdo sili eno miljo daleč, pojdi z njim dve. Če te kdo prosi, mu daj, in če si hoče kaj sposoditi od tebe, mu ne pokaži hrbta.«

»Slišali ste, da je bilo rečeno: Ljubi svojega bližnjega in sovraži svojega sovražnika. Jaz pa vam pravim: Ljubíte svoje sovražnike in molíte za tiste, ki vas preganjajo, da boste postali sinovi svojega Očeta, ki je v nebesih. On namreč daje svojemu soncu, da vzhaja nad hudobnimi in dobrimi, ter pošilja dež pravičnim in krivičnim. Če namreč ljubite tiste, ki ljubijo vas, kakšno plačilo vas čaka? Mar tega ne delajo tudi cestninarji? In če pozdravljate le svoje brate, kaj delate posebnega? Mar tega ne delajo tudi pogani? Bodite torej popolni, kakor je popoln vaš nebeški Oče.«


Današnjemu evangeliju bi lahko rekli "evangelij fair-playa".

Torej: ne le opraviti dela, temveč opraviti ga pošteno.

Ne narediti česarkoli samo zato, ker je pravilno, temveč zato, ker je prav. In predvsem tako, kot je prav.

Ne narediti le tega, kar zahteva in se mora, temveč predvsem tisto, kar je potrebno.

Ne vračati v maščevanju z isto mero, temveč v ljubezni z zvrhano mero.

Živeti tako, ne zato, da bi bil boljši od kogarkoli, temveč iz ljubezni. Saj tudi za Boga nisem kdorkoli, ampak sem Njegov ljubljeni otrok.

(povzeto: Magnifikat, februar 2023)
69 views0 comments

Recent Posts

See All

Kommentare


bottom of page