top of page

05. 02. 2023 - 5. nedelja med letom

»Vi ste sol zemlje. Če pa se sol pokvari, s čim naj se osoli? Ni za drugo, kakor da se vrže proč in jo ljudje pohodijo. Vi ste luč sveta. Mesto, ki stoji na gori, se ne more skriti. Svetilke tudi ne prižigajo in ne postavljajo pod mernik, temveč na podstavek, in sveti vsem, ki so v hiši. Takó naj vaša luč sveti pred ljudmi, da bodo videli vaša dobra dela in slavili vašega Očeta, ki je v nebesih.«


Razmišljate kdaj o sebi kot o soli? Ne? Pa bi mroali. Jezusova priemrjava s soljo ni zgolj pesniška figura, lepa misel, ampak temeljna resnica našega poslanstva na tem svetu. Sol daje okus hrani, jo naredi užitno, jo - naj uporabim ta izraz, da bo jasno - odreši. In čeprav je jed slana, se jed ne spremeni v sol. Jed ostane nespremenjena, le pridobi na okusu.

Jezusovi učenci smo sol tega sveta, mi mu dajemo okus in ga delamo "užitnega". In zato ni potrebno, da se vsi okoli nas spreobrnejo. Le mi moramo biti nepokvarjeno "slani".


(povzeto: Magnifikat, februar 2023)

28 views0 comments

Comments


bottom of page