top of page

Zgodi se tvoja volja

Jezusova prilika o dveh sinovih, ki jih oče pošlje delat v svoj vinograd, spregovori o izpolnjevanju Božje volje. Na Jezusovo vprašanje, kateri izmed sinov je izpolnil očetovo voljo, so veliki duhovniki in starešine ljudstva pravilno odgovorili, ko so rekli, da tisti, ki si je premisli in šel v vinograd, pa čeprav je na očetovo vabilo odgovoril: »Nočem.«


Kaj je Božja volja? To ni stvar le besed ali dobrih namenov. To je stvar dejanj. Jezus je rekel o sebi, da vedno dela, kar je všeč njegovemu Očetu: »Kajti nisem prišel iz nebes, da bi uresničil svojo voljo, ampak voljo tistega, ki me je poslal« (Jn 6,38).


Kako spoznamo Božjo voljo? Pri tem nam je v veliko pomoč skupnost Cerkve. Imamo dolgo in bogato izročilo, v katerem je veliko modrosti, saj je 'produkt' svetniških življenj milijonov Jezusovih učencev.


Očetova volja je, da bi vsi prišli v Božje kraljestvo. Prosimo ga, naj njegov Duh našo voljo zedini z voljo svojega Sina po zgledu presvete Marije in svetnikov. Molimo, da bi se njegov odrešenjski načrt povsem izpolnil na zemlji kakor v nebesih. Po molitvi moremo razpoznavati, kaj je Božja volja (prim. Rim 12,2) in dosegati stanovitnost, da jo izpolnimo (prim. Heb 10,36).


Roman Travar, duhovni pomočnik

13 views0 comments

Recent Posts

See All

Ko pride Tolažnik

»Ko pride Tolažnik, ki vam ga bom poslal od Očeta, Duh resnice …« Jezusova obljuba se je začela uresničevati na binkošti, ko so bili učenci zbrani na istem kraju. Po pisanju Apostolskih del so se apos

Radodarno dajanje

Osrednji del in morda najpomembnejša tema Jezusove velikoduhovniške molitve je 'dajanje', ki se pojavi v devetih sklopih in označuje teologijo Jezusove molitve. Tako Oče kot Sin sta 'dajalca' oziroma

Ostanimo prijatelji

V času mojega otroštva narodnozabavna glasba med mladimi ni bila tako priljubljena in sprejeta kot je danes, a so vseeno obstajali »klasiki« kot Slak in Avsenik, katerih pesmi so bile hiti in so skora

Commentaires


bottom of page