top of page

Zakaj Gospod odlaša?

Na prvi pogled daje Jezus v evangeliju občutek, da mu ni mar za pogansko ljudstvo. Tudi učenci so ga prosili, naj ženo odpravi, ker vpije za njimi. A Gospod vidi v naša srca. Njegov molk ni posledica ravnodušnosti, ampak predstavlja tisti potreben čas, ki nam ga daje, da v nas poveča gorečnost Zanj ter plemeniti našo vero in željo po Njegovi navzočnosti. Je čas, ko imamo priložnost, da opustimo malikovanje današnjega sveta in na prvo mesto postavimo Kristusa. Šele ko je vera dovolj trdna in močna, se lahko po njej dogajajo čudeži.

Tadej Hrastnik

10 views0 comments

Recent Posts

See All

Rast Božjega kraljestva

Ko žito dozori, kmet takoj pošlje srp in žanje pridelek. To lahko pomeni, da pride trenutek, ko je Božje delo končano in pride čas za žetev. To se lahko nanaša na končni sodni dan ali na trenutek duho

Spolniti Božjo voljo

Ko se je človek uprl Bogu v raju, je s tem začel notranjo razklanost. Jezus nam želi odpreti oči, nam povedati, da »kdor spolni Božjo voljo, ta mi je brat in sestra in mati.«Pot do prijateljstva z Bog

Jezus Gospod vsega

O Jezus, kako tolažilne so tvoje besede v tem času, ko smo se znašli v poplavi zakonov, predpisov, prepovedi in odlokov. Ko za mnoge ne vemo, čemú so potrebni, saj življenje le otežujejo. Bila sem v d

Comments


bottom of page