top of page

Za Boga ni počitnic

Tokrat evangelij oriše poklic Mateja, ko Jezus novega apostola povabi z besedami: “Hodi za menoj!” in le-ta vse pusti in gre za Njim. Morda prepogosto pomislimo, da ima ta poklic vzporednice samo z duhovništvom in s posvečenim življenjem - Bog želi imeti z vsakim kristjanom oseben in prijateljski odnos in ga navdihovati ter mu podarjati živih duhovnih izkustev, iz katerih bi črpali moč za ljubezen.


Pred dvema tednoma smo uspešno zaključili z veroučnim šolskim letom, še malo in se bodo končale tudi obveznosti v šolah. Ob tem sam pomislim na moja veroučna leta in na pokojnega župnika, ki je rad ponavljal: »Za Boga ni počitnic!« Omenjeni evangeljski stavek lepo trka na naša srca in nas hkrati spodbuja, da bi vse dni v letu, seveda tudi med počitnicami, hodili za in z Jezusom.


Zato srčno upam, dragi otroci in družine, da boste kljub trimesečnemu odmoru od verouka imeli odprta srca za Boga, Njegovo Besedo in svete zakramente. Prav je, da si v času počitnic vzamemo čas za oddih in zamenjamo okolje, obiščemo ljudi in kraje, ki so nam pri srcu … Toda počitnice nikakor ne pomenijo, da tudi Boga za tri mesece pošljemo na dopust. Pomaga, če med dopustom z družino obiščemo kakšen romarski kraj ali pa kako preprosto cerkvico in da vožnjo v avtu poleg pogovorov in poslušanja glasbe izkoristimo tudi za prepevanje pesmi in molitev rožnega venca. Ker upamo, da bo v počitnicah več časa, se lahko bolj trudimo za večerno družinsko molitev. Vsekakor pa je več kot prav, da se v kraju, kjer počitnikujemo, pozanimamo o možnosti obiska nedeljske svete maše ter tako poleg tega, da Gospodov dan posvetimo Njemu, tudi širše spoznamo kulturo in temperament počitniškega kraja. Še posebej imate v počitnicah priložnost tudi stari starši; sam imam na počitnice pri njih res lepe spomine. Ne bojte se vnukov peljati v cerkev, naj vas vidijo, da molite, poleg tega, da prižgete svečko, se tudi pokrižajte in skupaj zmolite Zdravamarijo, zvečer pred spanjem pa zmolite skupaj različne molitvice in nato blagoslovite in pokrižajte otroke. Vsem želim blagoslovljene veroučnem počitnice in hkrati skupaj s pokojnim župnikom Poldijem kličem: »Za Boga ni počitnic!«

Matic Lesjak, župnijski vikar

15 views0 comments

Recent Posts

See All

Jezusova prilika o dveh sinovih, ki jih oče pošlje delat v svoj vinograd, spregovori o izpolnjevanju Božje volje. Na Jezusovo vprašanje, kateri izmed sinov je izpolnil očetovo voljo, so veliki duhovni

V apostolski veroizpovedi izpovedujemo, da verujemo v občestvo svetnikov. Torej v skupnost, druščino, množico svetih mož in žena, ki so po dopolnjenem teku zemeljskega življenja v Božji bližini, v neb

V preteklih 16 dneh sva v vaših župnijah preživljala čas pastoralne prakse dva bogoslovca celjske škofije, Filip in Mark Anton. Nekatere izmed vas sva srečala pri oltarni mizi, druge za domačo hišno m

bottom of page