top of page

Za Boga ni počitnic

Tokrat evangelij oriše poklic Mateja, ko Jezus novega apostola povabi z besedami: “Hodi za menoj!” in le-ta vse pusti in gre za Njim. Morda prepogosto pomislimo, da ima ta poklic vzporednice samo z duhovništvom in s posvečenim življenjem - Bog želi imeti z vsakim kristjanom oseben in prijateljski odnos in ga navdihovati ter mu podarjati živih duhovnih izkustev, iz katerih bi črpali moč za ljubezen.


Pred dvema tednoma smo uspešno zaključili z veroučnim šolskim letom, še malo in se bodo končale tudi obveznosti v šolah. Ob tem sam pomislim na moja veroučna leta in na pokojnega župnika, ki je rad ponavljal: »Za Boga ni počitnic!« Omenjeni evangeljski stavek lepo trka na naša srca in nas hkrati spodbuja, da bi vse dni v letu, seveda tudi med počitnicami, hodili za in z Jezusom.


Zato srčno upam, dragi otroci in družine, da boste kljub trimesečnemu odmoru od verouka imeli odprta srca za Boga, Njegovo Besedo in svete zakramente. Prav je, da si v času počitnic vzamemo čas za oddih in zamenjamo okolje, obiščemo ljudi in kraje, ki so nam pri srcu … Toda počitnice nikakor ne pomenijo, da tudi Boga za tri mesece pošljemo na dopust. Pomaga, če med dopustom z družino obiščemo kakšen romarski kraj ali pa kako preprosto cerkvico in da vožnjo v avtu poleg pogovorov in poslušanja glasbe izkoristimo tudi za prepevanje pesmi in molitev rožnega venca. Ker upamo, da bo v počitnicah več časa, se lahko bolj trudimo za večerno družinsko molitev. Vsekakor pa je več kot prav, da se v kraju, kjer počitnikujemo, pozanimamo o možnosti obiska nedeljske svete maše ter tako poleg tega, da Gospodov dan posvetimo Njemu, tudi širše spoznamo kulturo in temperament počitniškega kraja. Še posebej imate v počitnicah priložnost tudi stari starši; sam imam na počitnice pri njih res lepe spomine. Ne bojte se vnukov peljati v cerkev, naj vas vidijo, da molite, poleg tega, da prižgete svečko, se tudi pokrižajte in skupaj zmolite Zdravamarijo, zvečer pred spanjem pa zmolite skupaj različne molitvice in nato blagoslovite in pokrižajte otroke. Vsem želim blagoslovljene veroučnem počitnice in hkrati skupaj s pokojnim župnikom Poldijem kličem: »Za Boga ni počitnic!«

Matic Lesjak, župnijski vikar

20 views0 comments

Recent Posts

See All

Ko pride Tolažnik

»Ko pride Tolažnik, ki vam ga bom poslal od Očeta, Duh resnice …« Jezusova obljuba se je začela uresničevati na binkošti, ko so bili učenci zbrani na istem kraju. Po pisanju Apostolskih del so se apos

Radodarno dajanje

Osrednji del in morda najpomembnejša tema Jezusove velikoduhovniške molitve je 'dajanje', ki se pojavi v devetih sklopih in označuje teologijo Jezusove molitve. Tako Oče kot Sin sta 'dajalca' oziroma

Ostanimo prijatelji

V času mojega otroštva narodnozabavna glasba med mladimi ni bila tako priljubljena in sprejeta kot je danes, a so vseeno obstajali »klasiki« kot Slak in Avsenik, katerih pesmi so bile hiti in so skora

Comments


bottom of page