top of page

Videti v drugem so-človeka

Preteklo nedeljo smo se čudili Jezusovi izbiri cestninarja Mateja za učenca. Danes ga najdemo celo med poslanimi apostoli Božjega kraljestva. Jezus preseneča, a tudi uči /uvod dodan/.

Vsakdo je najprej človek. Naša dejanja včasih niso v redu. Ampak še vedno smo ljudje, včasih neprimernih dejanj. Izogibam se pridevnikom: nepravičen, slab, zahrbten … Zato se, če tako nanese, pogovarjam z vsemi, tudi če mi niso po godu.

Albin Vrabič

9 views0 comments

Recent Posts

See All

Dobri Pastir

So voditelji, ki ne kažejo sočutja do drugih ljudi in se ne zanimajo za njihove potrebe ali težave. Namesto tega so osredotočeni na dosego lastnih ciljev, ne glede na posledice za druge. Takšni vodite

Prošnja za goreče srce

Premnogokrat tipamo, otipamo in ne čutimo. Prav tako se je zgodilo učencema, ki sta Jezusa prepoznala po lomljenju kruha. Ob spoznanju, da je stopil On mednje, sta postala vznemirjena … Oh,  kolikokra

Neverni Tomaž

Zaradi dogodka iz današnjega evangelija je apostol Tomaž postal »slaven« in se ga je prijel izraz neverni Tomaž. Vsak se je že kdaj znašel v vlogi Tomaža, ko ni verjel drugemu na besedo, ampak se je m

Comments


bottom of page