top of page

Veroučencem in staršem v (pred)prazničnih dneh
Spoštovani starši veroučencev,


pred nami so božični prazniki, ko katoličani praznujemo dogodke, povezane z Jezusovim rojstvom. Daljna priprava na te praznike je adventni čas, ki se je že prevesil v drugo polovico. Bližnja priprava pa se začne v petek, 16. decembra, z božično devetdnevnico. Zaradi prazničnih dni v času devetdnevnice in prazničnih dni po novem letu (6. januar: Gospodovo razglašenje – sv. trije kralji) ne bo rednega verouka vse do nedelje Jezusovega krsta (8. 1. 2023).


Namesto rednega verouka se veroučenci na dan, ko bi imeli sicer verouk (če ne gre, pa kateri koli drugi dan), udeležijo božične devetdnevnice (udeležba je obvezna in se šteje kot obisk verouka). Devetdnevnica bo vsak večer ob 19. uri v župnijski cerkvi sv. Martina (razen v nedeljo; takrat so maše po nedeljskem razporedu in ne štejejo za obisk devetdnevnice). Devetdnevnica bo tudi na Gornji Ponikvi ob 19. uri, v Šentjanžu ob 18. uri in v Šentilju ob 17.30 uri (povsod med tednom).


Otroci, ki v sklopu verouka niso bili pri sveti spovedi, naj pridejo k spovedi pol ure pred sveto mašo, ko bo možnost za sveto spoved. K devetdnevnici vabljeni tudi ostale dni. Vabljeni tudi starši. Prav tako vabljeni k udeležbi pri svetih mašah ob božično-novoletnih praznikih.


Redni verouk bo spet po božičnih počitnicah, od ponedeljka, 9. januarja 2023, naprej.


Želimo vam blagoslovljene in lepo doživete praznične dni!


vaš župnik, duhovniki sodelavci in katehisti


Praznične sv. maše v Župniji Velenje in župnijah v soupravi:

NA SVETI VEČER, v soboto, 24. decembra:

ob 17.00 – maša na sveti večer v Šentjanžu na Vinski Gori

ob 17.30 – maša na sveti večer v Šentilju

ob 18.00 – maša na sveti večer pri Sv. Martinu

ob 20.00 – maša na sveti večer v Šaleku

ob 22.00 – maša na sveti večer na Gornji Ponikvi

ob 22.00 – maša na sveti večer v Starem Velenju

ob 24.00 – polnočnica v Šentjanžu na Vinski Gori

ob 24.00 – polnočnica v Šentilju

ob 24.00 – polnočnica pri Sv. Martinu


NA BOŽIČ, v nedeljo, 25. decembra: nedeljski razpored maš (na Ponikvi: družinska sv. maša)


NA ŠTEFANOVO, v ponedeljek, 26. decembra:

ob 9.00 – maša v Bevčah

ob 9.00 – maša v Cirkovcah

ob 9.00 – maša v Šentilju

ob 10.30 – maša v Plešivcu

ob 10.30 – maša v Grčah (Gornja Ponikva)

ob 11.00 – maša pri Sv. Martinu

ob 17.00 – maša pri Sv. Jakobu

ob 18.00 – maša v Šentjanžu na Vinski Gori


PRAZNIK SV. DRUŽINE, v petek, 30. decembra: delavniški razpored maš – blagoslov otrok


SV. TRIJE KRALJI, v petek, 6. januar 2023: sklep adventne akcije »Otroci za otroke«

(otroci prinesejo k jaslicam hranilnike s svojimi darovi za otroke v misijonih)

– razpored maš preverite v tedenskih oznanilih


NEDELJA JEZUSOVEGA KRSTA, 8. januar 2023: nedeljski razpored maš

ob 10.00 – družinska maša v cerkvi sv. Martina - blagoslov otrok

241 views0 comments

Recent Posts

See All

Comments


bottom of page