top of page

Velika noč

Na kaj pomislimo, ko slišimo za Veliko noč? Moji veroučenci prvega razreda takoj pričnejo razlagati o velikonočnem zajčku, ki prinaša darila. Ko jih vprašam, zakaj jih obdaruje, skomignejo z rameni. Zaupam, da bo po praznikih naš pogovor drugačen. Ob starših, ki so prvi učitelji vere, bodo doživeli, da je Jezusovo vstajenje od mrtvih naše upanje v večnost. Učenec je videl povoje in prtič v grobu, a ne na istem mestu, in je veroval, jaz pa verujem, ker vsak dan molim in gradim odnos z Jezusom.

Mihaela Razboršek

27 views0 comments

Recent Posts

See All

Pridi, Sveti Duh!

"Pridi, Sveti Duh! Napolni naša srca in vžgi v njih ogenj svoje ljubezni". Pred enim tednom smo bili priče, ko so nekateri naši otroci prvič prejeli Jezusa v srce. Danes pa je vsa naša srca ponovno na

Biti na svetu, a ne od svet

Ljubi Jezus je odšel k svojemu Očetu in pismo je bilo izpolnjeno. Šel je s sveta, s katerega ni bil. Sem je prišel samo zaradi nas, da nas odreši. Da bi tudi mi bili eno, kot je On s svojim Očetom. Tu

Dati življenje za druge

V današnjem evangeliju nas Jezus spodbuja k ljubezni do bližnjega, spodbuja, da damo »življenje za druge«! Kaj torej v resnici  pomeni darovati življenje za drugega človeka? Vsak dan dobimo priložnost

Commenti


bottom of page