top of page

Velik v nebeškem kraljestvu

Janez Krstnik, največji prerok Stare zaveze, je še »manjši od najmanjšega v nebeškem kraljestvu«! Jezus, resno? Tvoje besede so večkrat trde in težko razumljive, a so povedane z razlogom. Jezusova višinska primerjava je v meni izzvala hvaležnost. Hvaležnost, da živim v času po Njegovem odrešenjskem delovanju in v času, ko naši predniki niso zavrnili misijonarjev. Hvaležna sem za milost krsta in vse današnje misijonarje, ki me spodbujajo naj živim tako, da bom nekoč tudi sama »majhna v nebeškem kraljestvu«


Milena Kumer

14 views0 comments

Recent Posts

See All

Kako dobro vidimo? Kaj vidimo takrat, ko se zazremo v svet okoli nas? Zares pomenljive iztočnice evangelija nas danes nagovarjajo, da razmislimo o darovih, ki smo jih prejeli ob rojstvu in se nam dane

Evangelij o Samarijanki pri vodnjaku nas uči, da moramo biti dobri do vseh ljudi. Nikar ne smemo misliti, da so drugačni ljudje manj vredni. Jezus je ogovoril Samarijanko kljub temu, da so veljali Sam

Pot našega zemeljskega življenja je kot vzpon na visoko goro, opisan v današnjem evangeliju. Vsaka pot se prične v dolini, kjer velikokrat v življenju iščemo samega sebe. Od nas samih je odvisno, če z

bottom of page