top of page

Velik v nebeškem kraljestvu

Janez Krstnik, največji prerok Stare zaveze, je še »manjši od najmanjšega v nebeškem kraljestvu«! Jezus, resno? Tvoje besede so večkrat trde in težko razumljive, a so povedane z razlogom. Jezusova višinska primerjava je v meni izzvala hvaležnost. Hvaležnost, da živim v času po Njegovem odrešenjskem delovanju in v času, ko naši predniki niso zavrnili misijonarjev. Hvaležna sem za milost krsta in vse današnje misijonarje, ki me spodbujajo naj živim tako, da bom nekoč tudi sama »majhna v nebeškem kraljestvu«


Milena Kumer

14 views0 comments

Recent Posts

See All

Jezus je hotel poudariti, da je Božja pravičnost čisto drugačna od človeške. Ljudje sodimo po tem, kar vidimo, Božja pravica pa se ravna po namenih srca in ljubezni, ki jo vsakdo od nas premore. Krivi

Do sedemdesetkrat sedemkrat, pravi Gospod, da naj odpustimo. Vendar je naše srce velikokrat trdo in neusmiljeno. Kakor srce služabnika, ki se ni hotel usmiliti svojega služabnika. Vendar je Gospod z n

Svojim bratom in sestram je treba pomagati. Najprej poskušaš problem reševati sam, potem za pomoč prosiš druge ljudi, obrneš se na Boga, Jezusa, na vse rajne. Vendar ne obupaš, ker veš, da si ta oseba

bottom of page