top of page

Sveta Trojica - (Božje) življenje v nas

Na dan krsta duhovnik izgovarja besede: »Jaz te krstim: v imenu Očeta in Sina in Svetega Duha.« Sv. Trojica se nam razodeva kot Resnica. Ljudje največkrat zavrnejo preroka, ki si drzne govoriti o božji Resnici, zatem pa trpijo zaradi svoje slepote. Izvorna obljuba kače v raju, »bosta kakor bogova«, preslepi mnoge, da je mogoče brez Očeta in Sina in Svetega Duha spodobno živeti. Brez občestva s Sveto Trojico, brez Boga torej, se človek iz romarja proti večni domovini spremeni v turista, ki blodi proti bridkemu koncu. Razvodenela duhovnost časa mnoge kristjane napravi za »politično korektne«, kar pomeni, da se strinjajo z vsem, kar nam svet ponuja. Pojavi se dekadentno krščanstvo »sezonskih« vernikov; po njih se širi vsesplošno verovanje, da sicer Bog obstaja, vendar od nas nič ne pričakuje, želi si le to, da smo prijazni in srečni. Tako imenovani deizem pa ni krščanstvo, v katerega smo bili krščeni. Zato je malo sodobnih kristjanov pripravljenih trpeti za vero, saj hedonistična družba, ki se je izoblikovala tudi pri njih, v prvi vrsti zanika smoter trpljenja; ideja, da bi doživeli bolečino za dosego Resnice, pa se nam danes zdi naravnost smešna. Zato med »sezonskimi« kristjani srečate takšne, ki mirno zagovarjajo splav in evtanazijo. Četudi se resnica sprevrača v laž, svoboda v suženjstvo in zdrava pamet postaja herezija, svet potrebuje kristjane s hrbtenico, ki bodo do konca sveta vsak dan živeli v živem občestvu s Sveto Trojico, torej takšnih, ki si bodo upali brezkompromisno, tudi za ceno življenja, po krstni milosti na glas povedati, kaj je prav in kaj narobe.

Janez Turinek, župnijski vikar

7 views0 comments

Recent Posts

See All

Lepota bo rešila svet

Staro krščansko izročilo je postavljalo dogodek Jezusovega spremenjenja na današnjo goro Tabor (588 m). Leta 1924, torej natanko pred sto leti, so na vrhu te gore zgradili mogočno baziliko na temeljih

Postni čas je priložnost

Na začetku 40-dnevnega postnega časa nam evangelij prve postne nedelje sporoča, kako je Jezus preživel 40 dni v puščavi, kjer se je pripravljal na javno delovanje. Ob koncu bivanja v puščavi je bil te

bottom of page