top of page

Srečanje cerkvenih pevcevV soboto, 25. 11., je bilo pri Sv. Martinu srečanje za cerkvene pevce, organiste, pevovodje, člane odraslih in mladinskih pevskih zborov iz vseh šestih župnij, pa tudi za vse župljane, ki imajo radi bogoslužno petje in radi zapojejo pri sv. mašah.

Najprej so prisotni prisluhnili pogovoru s Tadejem Vindišem, ustanoviteljem skupine Svetnik. Z nami je delil izkušnjo svoje glasbene poti.

Poudaril je, da je za prepevanje pri maši zelo pomembno vedeti, ZAKAJ pojem; v kolikor je srce goreče za Gospoda, se bo tudi vse ostalo - od pevskih vaj do dobrih medsebojnih odnosov - primerno uredilo.

Srečanje smo nadaljevali s sveto mašo v čast zavetnici cerkvene glasbe, sv. Ceciliji, ki je nedavno godovala. Pri maši je ob Tadeju prepevalo tudi vse zbrano verno ljudstvo. Naše srečanje smo sklenili ob bratski mizi dobrot in dobre kapljice. Naj sv. Cecilija še naprej izprosi blagoslova vsem, ki se trudijo za lepo petje pri bogoslužjih.

550 views0 comments

Comments


bottom of page