top of page

Srečanje cerkvenih pevcev

Updated: Dec 1, 2022

Preteklo soboto popoldne smo se pevci cerkvenih zborov razširjene župnije Velenje ter ostali ljubitelji petja in cerkvene glasbe zbrali ob nedavnem godu sv. Cecilije v prostorih župnije Šentjanž na Vinski Gori. Po pozdravnem nagovoru g. žpk. Janka Rezarja nas je v »harmonijo zvoka in glasbe« z zanimivim predavanjem popeljal g. Tadej Sadar, diakon, zborovodja, organist in odgovorni urednik Radia Ognjišče. O glasbi je razmišljal na zelo zanimiv način; povezal jo je z matematičnimi in astronomskimi zakonitostmi. Predstavil nam je tesen odnos med glasbo - življenjem - Božjo ljubeznijo in Sveto Trojico kot "popolno harmonijo" ter nas opomnil na velik pomen sakralne glasbe v bogoslužju. V duhu »glasbene harmonije« smo nadaljevali z ubranim ljudskim petjem pri sv. maši v lepi cerkvi sv. Janeza Krstnika na Vinski Gori.


Naše prijetno popoldansko druženje pa smo, ob obilni pogostitvi prijaznih župljanov Vinske Gore, tudi zaključili s pesmijo in sklepom, da je bilo to res prvo, a ne zadnje tovrstno srečanje.

159 views0 comments
bottom of page