top of page

Srečanja z Jezusom

Priča smo trenutku, ko ljudje, ki so sledili Janezu Krstniku, prepoznajo Jezusa kot Jagnje Božje. To simbolizira prehod od judovskega tradicionalnega pričakovanja Mesije k prepoznavanju Jezusa kot Božjega Odrešenika. Imenovanje Andreja kot Petra simbolizira poseben položaj Petra med Jezusovimi učenci. "Kefa" pomeni skala, kar nakazuje na trdnost vere in vodstvo med Jezusovimi sledilci. Dialog med Jezusom, Andrejem in drugim učencem poudarja pomen osebnega srečanja in odnosa z Jezusom. Ko ju Jezus vpraša, kaj iščeta, ju povabi, naj prideta in vidita. To predstavlja tudi povabilo k osebni veri, raziskovanju in spoznavanju Boga vsakemu izmed nas. Jezus nas vabi v svojo hišo.       

Urša Kotnik

 

5 views0 comments

Recent Posts

See All

Njega poslušajte!

V odlomku Oče postavi Jezusa za našega učitelja in pravi: »Ta je moj ljubljeni Sin, njega poslušajte!«. Evangelij nas spodbuja, da razmislimo o tem, kdaj in kako slišimo Jezusa. Je del našega vsakdanj

Soočenje s skušnjavami

Evangelij govori o Jezusovem postu in njegovem vstopu v javno delovanje. Vsak dan se srečujemo z najrazličnejšimi skušnjavami, a se imamo možnost potruditi in jih premagati - lahko smo močnejši od nji

Upanje

V kolikor evangelijski odlomek preslikamo v današnji čas, gobavost vsekakor ni več ena izmed najpogostejših bolezni. Na žalost pa obstaja ogromno drugih zdravstvenih stanj, ki lahko človeka postavijo

bottom of page