top of page

Srečanja z Jezusom

Priča smo trenutku, ko ljudje, ki so sledili Janezu Krstniku, prepoznajo Jezusa kot Jagnje Božje. To simbolizira prehod od judovskega tradicionalnega pričakovanja Mesije k prepoznavanju Jezusa kot Božjega Odrešenika. Imenovanje Andreja kot Petra simbolizira poseben položaj Petra med Jezusovimi učenci. "Kefa" pomeni skala, kar nakazuje na trdnost vere in vodstvo med Jezusovimi sledilci. Dialog med Jezusom, Andrejem in drugim učencem poudarja pomen osebnega srečanja in odnosa z Jezusom. Ko ju Jezus vpraša, kaj iščeta, ju povabi, naj prideta in vidita. To predstavlja tudi povabilo k osebni veri, raziskovanju in spoznavanju Boga vsakemu izmed nas. Jezus nas vabi v svojo hišo.       

Urša Kotnik

 

9 views0 comments

Recent Posts

See All

Rast Božjega kraljestva

Ko žito dozori, kmet takoj pošlje srp in žanje pridelek. To lahko pomeni, da pride trenutek, ko je Božje delo končano in pride čas za žetev. To se lahko nanaša na končni sodni dan ali na trenutek duho

Spolniti Božjo voljo

Ko se je človek uprl Bogu v raju, je s tem začel notranjo razklanost. Jezus nam želi odpreti oči, nam povedati, da »kdor spolni Božjo voljo, ta mi je brat in sestra in mati.«Pot do prijateljstva z Bog

Jezus Gospod vsega

O Jezus, kako tolažilne so tvoje besede v tem času, ko smo se znašli v poplavi zakonov, predpisov, prepovedi in odlokov. Ko za mnoge ne vemo, čemú so potrebni, saj življenje le otežujejo. Bila sem v d

コメント


bottom of page