top of page

Sprejeti Njega, ki je vstajenje in življenje

Indijski jezuitski duhovnik in pisatelj Anthony de Mello je zapisal: »Mir najdeš samo v pritrditvi.« Z leti vedno bolj dojemam resničnost te misli. Izkušam, da je življenje ne glede na različne okoliščine in tudi težke preizkušnje bolj umirjeno, če živim v zaupanju v Božje usmiljenje. Iskrena prošnja v molitvi ter sprejemanje Njegove volje, četudi je kdaj ne razumem, prinaša notranji mir in bolj veder pogled na življenje. Psalm današnje nedelje zagotavlja ravno to - Bog odpušča spodrsljaje in sprejema naše človeške nepopolnosti. Jezusove besede pa so najboljši kažipot na našem življenjskem popotovanju: »Jaz sem vstajenje in življenje, govorí Gospod; kdor vame veruje, vekomaj ne bo umrl.«

Elizabeta Kos

22 views0 comments

Recent Posts

See All

Dobri Pastir

So voditelji, ki ne kažejo sočutja do drugih ljudi in se ne zanimajo za njihove potrebe ali težave. Namesto tega so osredotočeni na dosego lastnih ciljev, ne glede na posledice za druge. Takšni vodite

Prošnja za goreče srce

Premnogokrat tipamo, otipamo in ne čutimo. Prav tako se je zgodilo učencema, ki sta Jezusa prepoznala po lomljenju kruha. Ob spoznanju, da je stopil On mednje, sta postala vznemirjena … Oh,  kolikokra

Neverni Tomaž

Zaradi dogodka iz današnjega evangelija je apostol Tomaž postal »slaven« in se ga je prijel izraz neverni Tomaž. Vsak se je že kdaj znašel v vlogi Tomaža, ko ni verjel drugemu na besedo, ampak se je m

Comments


bottom of page