top of page

Soočenje s skušnjavami

Jezus se je v evangeliju znal trikrat upreti skušnjavi hudobnega duha. Ali bi se znali upreti tudi mi?

Včasih ja, drugič ne. Na to vprašanje lahko odgovori vsak zase. A kaj če ni skušnjava hudobni duh, ampak je skušnjava v drugačni obliki. So lahko skušnjave v današnjem času tudi telefon, računalnik ali televizija? Zakaj se jim ne znamo upreti in namesto njih narediti kakšno dobro delo, za družino, za ljudi, za cerkev. Nekako ne znamo. Ko pa nas situacija pripelje do tega, da smo primorani stvari narediti drugače, to tudi storimo. V času žleda smo se morani odpovedati marsičemu. Kaj vse se je dalo dobrega narediti za družno. Na prvem mestu so bili ljudje, šele na drugem mestu ostale stvari. Zgleda, da se v takšnih in drugačnih težkih preizkušnjah mnogokrat prikaže dobra plat ljudi.

Jezus, pomagaj nam, da bi se znali upirati skušnjavam in delati dobro tudi kadar takšnih preizkušenj nismo deležni.

Damjana Auberšek

18 views0 comments

Recent Posts

See All

Indijski jezuitski duhovnik in pisatelj Anthony de Mello je zapisal: »Mir najdeš samo v pritrditvi.« Z leti vedno bolj dojemam resničnost te misli. Izkušam, da je življenje ne glede na različne okoliš

Kako dobro vidimo? Kaj vidimo takrat, ko se zazremo v svet okoli nas? Zares pomenljive iztočnice evangelija nas danes nagovarjajo, da razmislimo o darovih, ki smo jih prejeli ob rojstvu in se nam dane

Evangelij o Samarijanki pri vodnjaku nas uči, da moramo biti dobri do vseh ljudi. Nikar ne smemo misliti, da so drugačni ljudje manj vredni. Jezus je ogovoril Samarijanko kljub temu, da so veljali Sam

bottom of page