top of page

Soočenje s skušnjavami

Jezus se je v evangeliju znal trikrat upreti skušnjavi hudobnega duha. Ali bi se znali upreti tudi mi?

Včasih ja, drugič ne. Na to vprašanje lahko odgovori vsak zase. A kaj če ni skušnjava hudobni duh, ampak je skušnjava v drugačni obliki. So lahko skušnjave v današnjem času tudi telefon, računalnik ali televizija? Zakaj se jim ne znamo upreti in namesto njih narediti kakšno dobro delo, za družino, za ljudi, za cerkev. Nekako ne znamo. Ko pa nas situacija pripelje do tega, da smo primorani stvari narediti drugače, to tudi storimo. V času žleda smo se morani odpovedati marsičemu. Kaj vse se je dalo dobrega narediti za družno. Na prvem mestu so bili ljudje, šele na drugem mestu ostale stvari. Zgleda, da se v takšnih in drugačnih težkih preizkušnjah mnogokrat prikaže dobra plat ljudi.

Jezus, pomagaj nam, da bi se znali upirati skušnjavam in delati dobro tudi kadar takšnih preizkušenj nismo deležni.

Damjana Auberšek

22 views0 comments

Recent Posts

See All

Do sedemdesetkrat sedemkrat, pravi Gospod, da naj odpustimo. Vendar je naše srce velikokrat trdo in neusmiljeno. Kakor srce služabnika, ki se ni hotel usmiliti svojega služabnika. Vendar je Gospod z n

Svojim bratom in sestram je treba pomagati. Najprej poskušaš problem reševati sam, potem za pomoč prosiš druge ljudi, obrneš se na Boga, Jezusa, na vse rajne. Vendar ne obupaš, ker veš, da si ta oseba

Biti Kristjan je najtežji program na svetu. Odpovedati se lastnemu egu in "veličastnemu jazu" je za marsikoga misija nemogoče. Kaj šele nositi svoj križ. Šele z odpovedjo in križem lahko v polnosti iz

bottom of page