top of page

Soočenje s skušnjavami

Jezus se je v evangeliju znal trikrat upreti skušnjavi hudobnega duha. Ali bi se znali upreti tudi mi?

Včasih ja, drugič ne. Na to vprašanje lahko odgovori vsak zase. A kaj če ni skušnjava hudobni duh, ampak je skušnjava v drugačni obliki. So lahko skušnjave v današnjem času tudi telefon, računalnik ali televizija? Zakaj se jim ne znamo upreti in namesto njih narediti kakšno dobro delo, za družino, za ljudi, za cerkev. Nekako ne znamo. Ko pa nas situacija pripelje do tega, da smo primorani stvari narediti drugače, to tudi storimo. V času žleda smo se morani odpovedati marsičemu. Kaj vse se je dalo dobrega narediti za družno. Na prvem mestu so bili ljudje, šele na drugem mestu ostale stvari. Zgleda, da se v takšnih in drugačnih težkih preizkušnjah mnogokrat prikaže dobra plat ljudi.

Jezus, pomagaj nam, da bi se znali upirati skušnjavam in delati dobro tudi kadar takšnih preizkušenj nismo deležni.

Damjana Auberšek

24 views0 comments

Recent Posts

See All

Prošnja za goreče srce

Premnogokrat tipamo, otipamo in ne čutimo. Prav tako se je zgodilo učencema, ki sta Jezusa prepoznala po lomljenju kruha. Ob spoznanju, da je stopil On mednje, sta postala vznemirjena … Oh,  kolikokra

Neverni Tomaž

Zaradi dogodka iz današnjega evangelija je apostol Tomaž postal »slaven« in se ga je prijel izraz neverni Tomaž. Vsak se je že kdaj znašel v vlogi Tomaža, ko ni verjel drugemu na besedo, ampak se je m

Aleluja!

Skupaj z alelujo naj odmeva vesela novica: »Naš Gospod je vstal od mrtvih!« Nedojemljiva je velikonočna skrivnost, v kateri je Jezus dovršil delo našega odrešenja z zmago nad trpljenjem, križem in smr

Comentarios


bottom of page