top of page

Prošnja za goreče srce

Premnogokrat tipamo, otipamo in ne čutimo. Prav tako se je zgodilo učencema, ki sta Jezusa prepoznala po lomljenju kruha. Ob spoznanju, da je stopil On mednje, sta postala vznemirjena … Oh,  kolikokrat smo vznemirjeni, žalostni, osamljeni, slabotni, kličemo, kličemo … pa ne prepoznamo, da je stopil On med nas. Nič kolikokrat nas, mene, vas Kristus sprašuje, zakaj si preplašena, zakaj se ti v srcu oglašajo dvomi. Navadno potrebujemo ogromno časa, da utišamo dvom, mnogokrat ga potlačimo ... zgodi se, da notranji glas, ki nas opominja nanj,  sčasoma utihne, saj smo ga zavestno preglasili. Kristus, daj nam moč, da te tipamo, otipamo, začutimo in da hodimo za teboj. Zbistri nam pogled, da te prepoznamo, ko lomiš kruh. Naj se nam oznanja spreobrnjenje v odpuščanje grehov, naj bo Jeruzalem za vsakega izmed nas tukaj in zdaj. Aleluja, vžgi nam srce, naj bo goreče, naj te prepozna in obudi tvoj glas.

Irma Furst Lah

5 views0 comments

Recent Posts

See All

Pridi, Sveti Duh!

"Pridi, Sveti Duh! Napolni naša srca in vžgi v njih ogenj svoje ljubezni". Pred enim tednom smo bili priče, ko so nekateri naši otroci prvič prejeli Jezusa v srce. Danes pa je vsa naša srca ponovno na

Biti na svetu, a ne od svet

Ljubi Jezus je odšel k svojemu Očetu in pismo je bilo izpolnjeno. Šel je s sveta, s katerega ni bil. Sem je prišel samo zaradi nas, da nas odreši. Da bi tudi mi bili eno, kot je On s svojim Očetom. Tu

Dati življenje za druge

V današnjem evangeliju nas Jezus spodbuja k ljubezni do bližnjega, spodbuja, da damo »življenje za druge«! Kaj torej v resnici  pomeni darovati življenje za drugega človeka? Vsak dan dobimo priložnost

Comments


bottom of page