top of page

Pripravljenost in čuječnost

Odlomek nas opozori na pripravljenost in čuječnost, da bomo vsak dan sprejemali, kar nam je dano, ter s svojim ravnanjem sledili Njemu. Tako si bomo pripravili olja, da bomo sijali, ko pride tisti dan in ura.

Prav tako imamo vsak dan priložnost pomagati drugim, da "zasijejo" in namesto besed: "Znajdi se!" pomagati po svojih močeh, ravnati preudarno in deliti olje z bližnjim.

Jezus vedno prihaja in želi, da smo pripravljeni. Če bodo naše svetilke ugasnile, bomo ostali pred vrati ...

Vladka Zagoršek

15 views0 comments

Recent Posts

See All

Pridi, Sveti Duh!

"Pridi, Sveti Duh! Napolni naša srca in vžgi v njih ogenj svoje ljubezni". Pred enim tednom smo bili priče, ko so nekateri naši otroci prvič prejeli Jezusa v srce. Danes pa je vsa naša srca ponovno na

Biti na svetu, a ne od svet

Ljubi Jezus je odšel k svojemu Očetu in pismo je bilo izpolnjeno. Šel je s sveta, s katerega ni bil. Sem je prišel samo zaradi nas, da nas odreši. Da bi tudi mi bili eno, kot je On s svojim Očetom. Tu

Dati življenje za druge

V današnjem evangeliju nas Jezus spodbuja k ljubezni do bližnjega, spodbuja, da damo »življenje za druge«! Kaj torej v resnici  pomeni darovati življenje za drugega človeka? Vsak dan dobimo priložnost

Comments


bottom of page