top of page

Povej mi, kaj bereš, in povem ti ...

Ta stari pregovor lepo nakaže, kakšno moč ima tiskana beseda, kako je zmožna spremeniti človekovo življenje, kako nas oblikuje, usmerja in vzgaja. Na verskem področju tiskana beseda zelo lepo izpolnjuje svoje poslanstvo. Naš tednik Družina nam vsak teden prinaša obilo odličnega branja. Seznanja nas z življenjem Cerkve pri nas in v svetu. V Družini imamo večkrat pričevanja sodobnih spreobrnjencev, tudi svetovne slave, kako so srečni, ko odkrijejo Boga, ki edini lahko izpolni našo duhovno žejo in lakoto.


Na voljo imamo kar nekaj tiskanih revij za poglabljanje duhovnega življenja, kjer lahko začutimo, kako nam je Bog blizu in si želi tudi našega sodelovanja z njim. Zanimivo je bilo prebirati članke o našem rojaku, misijonarju Pedru Opeki ob njegovem obisku pri nas. Ko se je srečal s predsednico države, da ji da pismo o tem, kako naj bi se Slovenci spravili med seboj, mu je dejala, da se ne bosta rokovala, ampak objela.


Vsi, ki nam je branje verskega tiska sestavni del našega življenja, čutimo, kako si širimo naša duhovna obzorja in smo Bogu in krščanskim novinarjem hvaležni, da nam pomagajo odkrivati vedno nove poti k Bogu.

Jože Škrinjar, duhovni pomočnik

 

9 views0 comments

Recent Posts

See All

Božja roka ostaja trdno na krmilu

Ko otrok začne postavljati vprašanja z besedo 'zakaj', navadno začnemo odgovor z: »Ker to je nekaj takega kot ...« ali »To je podobno …« Začnemo z nečim, kar otrok že vé, kar mu je poznano in domače;

Kot brat, sestra in mati

Odnosi z brati, sestrami in starši mi veliko pomenijo. Ne samo zaradi lepega otroštva in mladosti v zavetju družine. Tudi zaradi naveze, ki ostaja med nami še danes, čeprav smo že vsak na svojem, v no

Klic k bistvu

Zakaj Gospodov dan in čemu ga je pametno spoštovati? Izhajamo iz izkušnje starozaveznega Božjega ljudstva, ki je bilo neko obdobje v egiptovski kletki. Zasužnjeni Jud ni smel misliti s svojo glavo, im

Comentários


bottom of page